De temperatuur op 18 mei 1878 lag rond de 12,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
2 juli » Eerste Varsity (roeien).
Trouwdag 29 augustus 1906
De temperatuur op 29 augustus 1906 lag tussen 4,7 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
15 juni » In de Chileense stad Concepción wordt de voetbalclub Club Deportivo Arturo Fernández Vial opgericht.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
Dag van overlijden 9 juni 1957
De temperatuur op 9 juni 1957 lag tussen 9,9 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,4 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
23 februari » Oprichting van het Bisdom Essen in de Bondsrepubliek Duitsland.
28 februari » Guust Flater verschijnt voor het eerst in het weekblad Robbedoes.
6 maart » Ghana wordt onafhankelijk.
14 maart » Jean van de Velde, Nederlands regisseur, scenarioschrijver en producer
14 oktober » In Valencia (Spanje) stroomt de rivier Turia over waardoor het oude centrum van de stad zwaar wordt getroffen. Als gevolg van deze ramp komen meer dan 400 personen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I219900.php : benaderd 10 januari 2026), "Woutherus van Miert (1878-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.