De temperatuur op 15 augustus 1880 lag rond de 23,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 16 februari 1962
De temperatuur op 16 februari 1962 lag tussen 4,9 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
18 februari » In België wordt monseigneur Leo Suenens kardinaal.
29 juni » Bisschopswijding van Lambert Heygen, Nederlands bisschop van Doumé in Kameroen.
3 juli » Algerije wordt onafhankelijk van Frankrijk.
24 augustus » Opening van de Generaal Rafael Urdanetabrug in Venezuela.
11 oktober » Paus Johannes XXIII opent in Rome het Tweede Vaticaans Concilie.
15 oktober » Tussen de VS en de Sovjet-Unie ontstaat een crisis omtrent Russische nucleaire wapens in Cuba. Hierdoor komt de hele wereld onder een dreiging van een nucleaire oorlog. Deze Cubacrisis duurt dertien dagen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I215489.php : benaderd 27 februari 2026), "Cornelia de Vries (1880-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.