Database Van Broekhoven » Jacobus Adrianus Hoorenman (1887-1955)

Persoonlijke gegevens Jacobus Adrianus Hoorenman 


Gezin van Jacobus Adrianus Hoorenman

(1) Hij is getrouwd met Johanna Petronella Cornelia van der Heiden.

Zij zijn getrouwd op 3 februari 1909 te Schiedam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 21 jaar oud.Bron 1

Het echtpaar is gescheiden 22 mei 1911 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland.Bron 1


(2) Hij is getrouwd met Wilhelmina Steenbeek.

Zij zijn getrouwd op 8 november 1911 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Adrianus Hoorenman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Adrianus Hoorenman

Jacobus Adrianus Hoorenman
1887-1955

(1) 1909
(2) 1911

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 november 1887 lag rond de 7,1 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 8 november 1911 lag tussen 5,5 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
    • 31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
    • 16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
    • 10 juli » Brand in twaalf panden op de Dam te Zaandam, zes doden.
    • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
    • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
  • De temperatuur op 8 oktober 1955 lag tussen 3,0 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 9 mei » In Machala, Ecuador wordt het Estadio 9 de Mayo officieel in gebruik genomen.
    • 17 juli » Het allereerste Disneypark ter wereld, het Disneyland Park te Anaheim, wordt geopend.
    • 21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
    • 30 oktober » Jommeke, de stripfiguur van Jef Nys, verschijnt voor het eerst in druk.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.
    • 22 november » De eerste Russische waterstofbom wordt tot ontploffing gebracht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoorenman


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I213754.php : benaderd 8 januari 2026), "Jacobus Adrianus Hoorenman (1887-1955)".