De temperatuur op 4 januari 1904 lag tussen -4,2 °C en 3,1 °C en was gemiddeld -0,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
Dag van overlijden 23 mei 1960
De temperatuur op 23 mei 1960 lag tussen 8,8 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 april » De eerste succesvolle weersatelliet ter wereld wordt gelanceerd, de TIROS-1.
27 april » Togo wordt een onafhankelijke republiek met Sylvanus Olympio als eerste president en premier.
27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
27 juni » Chemische synthese van chlorofyl door Robert Woodward.
5 september » Bokser Clement Quartey behaalt de zilveren medaille in de klasse tot 63,5 kilogram bij de Olympische Spelen in Rome en wint daarmee de allereerste plak uit de olympische geschiedenis van zijn West-Afrikaanse vaderland Ghana.
16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I207519.php : benaderd 28 februari 2026), "Antonius Albertus Hermanus van Giersbergen (1904-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.