De temperatuur op 24 augustus 1923 lag tussen 11,8 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 3,5 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
Trouwdag 15 juni 1949
De temperatuur op 15 juni 1949 lag tussen 5,1 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
11 mei » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verleent met resolutie 273 het lidmaatschap van de VN aan Israël.
14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
11 juli » Het Cypriotisch voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. De ploeg verliest in Tel Aviv met 3-1 van Israël.
1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
12 oktober » In Pasto, Colombia wordt de voetbalclub Deportivo Pasto opgericht.
4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
Dag van overlijden 2 oktober 2012
De temperatuur op 2 oktober 2012 lag tussen 12,8 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (34%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
3 maart » Bij een botsing tussen twee treinen in Zuid-Polen, nabij Szczekociny, ten noorden van Krakau, vallen zestien doden en 58 gewonden.
16 mei » Het Nederlands voetbalelftal onder 17 prolongeert in Ljubljana de Europese titel. Oranje verslaat de leeftijdgenoten uit Duitsland na strafschoppen (5-4). Na de reguliere speeltijd was de eindstand 1-1.
29 mei » De vroegere Zuid-Afrikaanse president Nelson Mandela (93) vertoont zich voor het eerst in acht maanden op televisie.
29 juli » De Nederlandse wielrenster Marianne Vos wint in Londen de gouden medaille bij de wegwedstrijd op de Olympische Spelen.
19 augustus » Een krachtmeting tussen rivaliserende bendes in een gevangenis in Venezuela kost aan meer dan twintig mensen het leven.
27 november » Het stoffelijk overschot van de Palestijnse leider Yasser Arafat wordt opgegraven om getest te worden op de aanwezigheid van polonium, omdat er hoge concentraties van deze radioactieve stof op zijn kleding zouden zijn gevonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I194067.php : benaderd 4 januari 2026), "Josephina Petronella Maria Roosen (1923-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.