De temperatuur op 5 februari 1917 lag tussen -11,6 °C en -2,1 °C en was gemiddeld -7,4 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
5 februari » De Mexicaanse grondwet treedt in werking.
15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
Trouwdag 10 augustus 1946
De temperatuur op 10 augustus 1946 lag tussen 13,1 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
12 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
19 december » Hồ Chí Minh valt de Fransen aan in Hanoi.
Dag van overlijden 31 augustus 2003
De temperatuur op 31 augustus 2003 lag tussen 8,7 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
12 maart » De Wereldgezondheidsorganisatie roept een 'global alert' af wegens een nieuwe ziekte, die korte tijd later de naam SARS krijgt.
20 maart » Bij een botsing tussen twee treinen in de Nederlandse stad Roermond overlijdt een machinist.
7 juni » Justine Henin-Hardenne wint Roland Garros, haar eerste grandslamtitel.
25 juli » Kort nadat Andrij Serdinov het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag op 51,76 heeft gebracht, verbetert Michael Phelps die tijd tot 51,47 bij de WK zwemmen in Barcelona.
26 juli » Ian Crocker verbetert bij de wereldkampioenschappen langebaan (50 meter) in Barcelona het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag tot 50,98. Het oude record (51,47) was een dag eerder gezwommen door zijn Amerikaanse collega en landgenoot Michael Phelps.
17 november » De Japanse magneetzweeftrein Maglev haalt tijdens een onbemande testrit een recordsnelheid van 560 kilometer per uur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I182238.php : benaderd 16 januari 2026), "Johanna Adriana Cornelia Robben (1917-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.