Database Van Broekhoven » Hendricus Paulus Broekhuijzen (1898-1967)

Persoonlijke gegevens Hendricus Paulus Broekhuijzen 


Gezin van Hendricus Paulus Broekhuijzen

(1) Hij is getrouwd met Wilhelmina Johanna Verbrugge.

Zij zijn getrouwd op 12 juni 1924 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1

Het echtpaar is gescheiden 4 oktober 1945 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.Bron 1


(2) Hij is getrouwd met Anna Margaretha Jannetje van Langeraad.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1948 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 49 jaar oud.Bron 2


(3) Hij is getrouwd met Grietje Bas.

Zij zijn getrouwd na 1961.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendricus Paulus Broekhuijzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 maart 1898 lag rond de 2,4 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
    • 21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
  • De temperatuur op 1 april 1967 lag tussen -1,8 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (65%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De Apollo 1 vliegt tijdens een oefening in brand. De drie astronauten (Virgil Grissom, Edward White, en Roger Chaffee) komen om.
    • 22 februari » Soeharto neemt in Indonesië de macht over van Soekarno.
    • 28 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fylkir Reykjavík.
    • 13 juni » Benoeming van Jozef-Maria Heuschen tot eerste bisschop van Hasselt in België.
    • 16 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Cortuluá.
    • 25 oktober » Het laatste gat wordt gedicht in de dijk rond Zuidelijk Flevoland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1892 » Mea Verwey, Nederlands uitgeefster en letterkundige († 1978)
  • 1896 » Jan de Vries, Nederlands atleet († 1939)
  • 1898 » Leonard Roggeveen, Nederlands onderwijzer, kinderboekenschrijver en -illustrator († 1959)
  • 1898 » Paul de Waart, Nederlands journalist († 1970)
  • 1900 » Kurt Weill, Duits-Amerikaans componist († 1950)
  • 1902 » Willem Santema, Nederlands verzetsstrijder († 1944)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broekhuijzen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I168224.php : benaderd 5 januari 2026), "Hendricus Paulus Broekhuijzen (1898-1967)".