Database Van Broekhoven » Franciscus Adrianus Senders (1914-)

Persoonlijke gegevens Franciscus Adrianus Senders 


Gezin van Franciscus Adrianus Senders

Hij is getrouwd met Martina Maria Cornelia Swaanen.

Zij zijn getrouwd op 1 februari 1939 te Tilburg, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1

Het echtpaar is gescheiden 15 augustus 1944 te Breda, Noord-Brabant, Nederland.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Adrianus Senders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Adrianus Senders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Adrianus Senders

Franciscus Adrianus Senders
1914-

1939

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 februari 1914 lag tussen 2,7 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
    • 23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.
    • 22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
  • De temperatuur op 1 februari 1939 lag tussen -3,5 °C en 2,2 °C en was gemiddeld -1,8 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het Peruviaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-1 te winnen van Uruguay.
    • 12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
    • 22 mei » Duitsland en Italië sluiten het Staalpact.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
    • 8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1911 » Yoshio Kodama, Japans crimineel en oorlogsmisdadiger († 1984)
  • 1913 » Jan Willem Hees, Nederlands marineofficier en acteur (overleden 1989
  • 1914 » Alphons Gaalman, Nederlands organist, pianist, componist en dirigent († 1986)
  • 1914 » Sándor Képíró, Hongaars oorlogsmisdaadverdachte († 2011)
  • 1918 » Mariano Mores, Argentijns componist, dirigent en pianist († 2016)
  • 1919 » Jack Palance, Amerikaans acteur († 2006)

Over de familienaam Senders

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Senders.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Senders.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Senders (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I156198.php : benaderd 11 maart 2026), "Franciscus Adrianus Senders (1914-)".