De temperatuur op 20 september 1927 lag tussen 12,4 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
9 mei » Canberra vervangt Melbourne als hoofdstad van Australië
18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
18 mei » In het dorp Bath in Michigan blaast een man zijn boerderij, de plaatselijke lagere school en zijn auto op. 45 mensen, voornamelijk schoolkinderen, komen om het leven.
20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 2 juli 1998
De temperatuur op 2 juli 1998 lag tussen 11,9 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
3 februari » Een laagvliegende Amerikaanse militaire straaljager vliegt in het Italiaanse ski-oord Cavalese de kabel van een skilift kapot waardoor een gondel van een kabelbaan 200 meter naar beneden stort en 20 mensen omkomen.
15 maart » Zaligverklaring van Eugene Bossilkov (1900-1952), Bulgaars bisschop en martelaar, in Rome door paus Johannes Paulus II.
9 april » In de Efteling wordt de attractie Vogel Rok geopend.
21 mei » President Soeharto van Indonesië treedt af.
31 mei » Titelverdediger Australië verslaat de Nederlandse hockeysters in de finale van het WK hockey in Utrecht: 3-2.
16 december » De voortvluchtige oud-president van Zimbabwe, Canaan Banana, wordt bij terugkeer uit Zuid-Afrika onder huisarrest geplaatst. Banana was in Zimbabwe bij verstek veroordeeld op grond van sodomie en homoseksuele aanranding.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I155313.php : benaderd 7 januari 2026), "Martinus Broere (1927-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.