De temperatuur op 30 oktober 1916 lag tussen 7,0 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 2,3 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
18 mei » Begin regeerperiode Vietnamese keizer Khải Định.
10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 28 augustus 1945
De temperatuur op 28 augustus 1945 lag tussen 11,4 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
25 januari » Het einde van de Slag om de Ardennen.
9 maart » Amerikaanse bommenwerpers bombarderen Tokio.
16 maart » De Slag om Iwo Jima eindigt.
18 maart » Tweede Wereldoorlog: 1250 Amerikaanse bommenwerpers vallen Berlijn aan.
19 maart » Tweede Wereldoorlog: bombardement van Doetinchem door de geallieerden.
9 juli » De Nederlandse minister van financiën, Piet Lieftinck, stelt de geldzuivering in: vóór 14 juli moeten alle bankbiljetten van 100 gulden worden ingeleverd.
Dag van overlijden 22 mei 2004
De temperatuur op 22 mei 2004 lag tussen 4,1 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
2 maart » Bij een zelfmoordaanslag tijdens een sjiitisch bijeenkomst in Quetta in Pakistan vallen 44 doden.
7 mei » Vincent Kompany van RSC Anderlecht wint voor de eerste keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
4 juli » Griekenland wint het EK voetbal in Portugal door Portugal in Lissabon met 1-0 te verslaan.
1 oktober » VIJFtv, de vrouwenzender van Vlaanderen start met uitzenden.
11 december » Prins Bernhard wordt bijgezet in de Nieuwe Kerk in Delft.
17 december » De Nederlandse voetballer Rachid Bouaouzan maakt een zware overtreding op Niels Kokmeijer, waardoor Bouaouzan de rest van het seizoen geschorst werd, zes maanden gevangenisstraf kreeg in 2005 en een boete kreeg. Voor Kokmeijer was zijn carrière als profvoetballer afgelopen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I150657.php : benaderd 19 februari 2026), "Jacobus Maria van Zeeland (1916-2004)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.