Database Van Broekhoven » Jan van Vliet (1916-1996)

Persoonlijke gegevens Jan van Vliet 


Gezin van Jan van Vliet

Hij is getrouwd met Plonia Wouterina Grandia.

Zij zijn getrouwd op 17 juni 1942 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Vliet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van Vliet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van Vliet

Anna Rijks
1886-????

Jan van Vliet
1916-1996

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1916 lag tussen 1,8 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
    • 24 april » Easter Rising in Ierland.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.
  • De temperatuur op 17 juni 1942 lag tussen 5,2 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
    • 3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
    • 23 mei » De Duitsers verbieden de toegang tot het strand van Zandvoort.
    • 19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
    • 2 december » Een team onder leiding van Enrico Fermi slaagt om de eerste nucleaire kernreactie te veroorzaken die zichzelf in stand kan houden (Manhattanproject).
    • 6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1910 » Henri Louveau, Frans autocoureur († 1991)
  • 1910 » Stefan Themerson, Pools-Brits dichter, schrijver, filmmaker, componist en filosoof († 1988)
  • 1917 » Ilya Prigogine, Russisch-Belgisch scheikundige en Nobelprijswinnaar († 2003)
  • 1918 » Max Groen, Nederlands Holocaustoverlevende en omroeper († 2004)
  • 1918 » Tranquilo Capozzo, Argentijns roeier († 2003)
  • 1921 » Alfred Reed, Amerikaans componist († 2005)

Over de familienaam Van Vliet


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I140092.php : benaderd 4 februari 2026), "Jan van Vliet (1916-1996)".