Database Van Broekhoven » Nicolaas Verplak (1893-1966)

Persoonlijke gegevens Nicolaas Verplak 


Gezin van Nicolaas Verplak

Hij is getrouwd met Adriana Maria Cornelia van Gelooven.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1917 te Tilburg, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nicolaas Verplak?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Nicolaas Verplak

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Nicolaas Verplak

Maria Ebbeng
1860-1939

Nicolaas Verplak
1893-1966

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 november 1893 lag rond de 1,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
  • De temperatuur op 1 mei 1917 lag tussen -0,2 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
    • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
    • 15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
    • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
    • 6 december » Bij de grootste niet-nucleaire explosie in de geschiedenis komen in Halifax meer dan 1900 mensen om.
    • 15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
  • De temperatuur op 15 januari 1966 lag tussen -6,0 °C en -2,2 °C en was gemiddeld -4,2 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • In het jaar 1966: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,4 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Indira Gandhi wordt tot premier van India gekozen.
    • 2 maart » In het Academisch ziekenhuis van Leiden vindt de Eerste niertransplantatie plaats.
    • 7 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo O'Higgins.
    • 3 juni » De astronauten Stafford en Cernan bevinden zich aan boord van de Gemini 9A die ruim 72 uur in de ruimte verblijft.
    • 8 december » De Griekse veerboot Heraklion zinkt in de Egeïsche Zee waarbij 220 mensen omkomen.
    • 13 december » Ten zuidoosten van Amsterdam wordt de eerste paal voor een nieuwe wijk geslagen: de Bijlmermeer.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1884 » Der Nister, Russisch schrijver († 1950)
  • 1889 » Hannah Höch, Duits kunstenares († 1978)
  • 1892 » Aleksandr Aljechin, Russisch schaakgrootmeester († 1946)
  • 1898 » Arthur Legat, Belgisch autocoureur († 1960)
  • 1900 » Eugenio Bossilkov, bisschop en martelaar († 1952)
  • 1901 » Lew Childre, Amerikaans countrymusicus en presentator († 1961)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verplak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Verplak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Verplak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verplak (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I137898.php : benaderd 1 maart 2026), "Nicolaas Verplak (1893-1966)".