De temperatuur op 1 maart 1889 lag rond de -2,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
Trouwdag 14 november 1910
De temperatuur op 14 november 1910 lag tussen 5,7 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
28 maart » Henri Fabre slaagt er als eerst in om op te stijgen, te vliegen en te landen met een watervliegtuig.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
Dag van overlijden 3 mei 1967
De temperatuur op 3 mei 1967 lag tussen -2,3 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 8,7 uur zonneschijn (58%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I132570.php : benaderd 24 februari 2026), "Johannes Hubertus van der Velden (1889-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.