Database Van Broekhoven » Johannes Bernardus Robben (1886-1960)

Persoonlijke gegevens Johannes Bernardus Robben 


Gezin van Johannes Bernardus Robben

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Bernardus Robben?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Bernardus Robben

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Bernardus Robben

Peter Robben
1807-1874

Johannes Bernardus Robben
1886-1960


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 augustus 1886 lag rond de 16,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 24 maart 1960 lag tussen 2,7 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (81%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 5 april » De film Ben-Hur wint elf Oscars.
    • 27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
    • 5 augustus » Opper-Volta (sinds 1984 Burkina Faso) wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    • 1 oktober » Nigeria wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 25 november » In opdracht van dictator Trujillo worden 3 van de verzetsstrijders van de zusters Mirabal vermoord.
    • 16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.
  • De temperatuur op 28 maart 1960 lag tussen 3,3 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Frans-Kameroen wordt onafhankelijk.
    • 21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
    • 23 februari » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Sydney haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.00,2.
    • 1 mei » Gary Powers wordt, vliegend in een U-2, boven de Sovjet-Unie neergeschoten.
    • 7 mei » Premier Nikita Chroesjtsjov verklaart dat de Sovjet-Unie U-2 piloot Gary Powers gevangen houdt.
    • 7 december » Ivoorkust wordt onafhankelijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1875 » Willem Penaat, Nederlands architect en meubelontwerper († 1957)
  • 1880 » Robert Stolz, Oostenrijks componist en dirigent († 1975)
  • 1886 » Wim Braams, Nederlands atleet († 1955)
  • 1894 » Willem Ruys, Nederlands reder (overleden (1942)
  • 1900 » Hans Krebs, Duits arts en biochemicus († 1981)
  • 1901 » Kjeld Abell, Deens schrijver († 1961)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Robben

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Robben.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Robben.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Robben (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I109257.php : benaderd 4 maart 2026), "Johannes Bernardus Robben (1886-1960)".