1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
9 april » Cercle Sportif Brugeois (Cercle Brugge) wordt opgericht binnen de muren van de school van de broeders Xaverianen.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
Trouwdag 27 juli 1926
De temperatuur op 27 juli 1926 lag tussen 7,4 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 11,9 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
1 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de voorlaatste competitiewedstrijd met 6-1 te winnen van Paraguay.
Dag van overlijden 26 mei 1964
De temperatuur op 26 mei 1964 lag tussen 10,3 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 7,5 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I104133.php : benaderd 24 februari 2026), "Joannes Franciscus Josephus van de Pol (1899-1964)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.