Database Langton / Lengton / Lington - Heil - Rahder » Maatje van der Linden (????-< 1810)

Persoonlijke gegevens Maatje van der Linden 

  • Zij is geboren in Bergen op Zoom.
  • Zij is overleden voor 1810.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 februari 2019.
Is geassocieerd met doop op 3 juli 1803, Bergen op Zoom van Kornelis van Dort.

Gezin van Maatje van der Linden

Zij is getrouwd met Gerrit van Dort.

Zij zijn getrouwd op 31 december 1797 te Bergen op Zoom.Bron 1


Kind(eren):

  1. Kornelis van Dort  1799-????
  2. Johanna van Dort  1801-????
  3. Barbara van Dort  1803-????
  4. Andries van Dort  1806-????
  5. N. N. van Dort  1807-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maatje van der Linden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maatje van der Linden

Maatje van der Linden
????-< 1810

1797

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Trouwboek Schepenbank Bergen op Zoom, nr 45

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 december 1797 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.

Over de familienaam Van der Linden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Lington, "Database Langton / Lengton / Lington - Heil - Rahder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-langton/I4512.php : benaderd 30 april 2025), "Maatje van der Linden (????-< 1810)".