Database Langton / Lengton / Lington - Heil - Rahder » Johannes Cornelis Lington (1869-1948)

Persoonlijke gegevens Johannes Cornelis Lington 

  • Hij is geboren op 17 februari 1869 in Utrecht.Bron 1
  • Registratie van geboorte op 19 februari 1869.
  • Beroepen:
    • in het jaar 1893 boekhouder.
    • van 1900 tot 1940 winkelier in ijzerwaren en gereedschappen.
      Dordrecht
  • Feiten:
    • (functie) van 1936 tot 1943 bestuurslid Heilige Geest- en Pesthuis ter Nieuwkerk.Bron 2
    • (Bekeuring) op 14 mei 1942 .Bron 3
      Heden werd bekeurd: door den agenten P. Klerks en F. Noord,
      terzake woning niet afgeschermd: Johannes Cornelis Lington, winkelier,
      geb. te Utrecht 17-2-1869, won. Reeweg Oost 36.
    • (Transactie) in het jaar 1937 .Bron 4
      Verkoop van grond aan de van Blanckenburgstraat, sectie K nr.6518, groot 2449 ca aan C. ten Haaf en C.P. de Bruyn namens J.C. Lington, 201 ca;
  • Woonachtig:
    • vanaf 1869: Loeff Bergmakersstraat H 272, Utrecht.
    • vanaf 1900: Voorstraat 43, Dordrecht.
    • vanaf 1910: Voorstraat 49, Dordrecht.
    • vanaf 9 februari 1940: Reeweg Oost 36zw, Dordrecht.
      na 1955 nr 68
  • Hij is overleden op 23 februari 1948 in Dordrecht, hij was toen 79 jaar oud.Bron 5
  • Een kind van Pieter Johannes Lington en Cornelia Zorn
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2019.

Gezin van Johannes Cornelis Lington

Hij is getrouwd met Anna van der Sijde.

Zij zijn getrouwd op 20 augustus 1903 te Dordrecht, hij was toen 34 jaar oud.Bron 6

Gebeurtenis gedeeld met Willem Schillemans (getuige), Cornelis Johannes Lington (getuige), Adriaan Nanning (getuige)

Kind(eren):

  1. Cornelia Lington  1904-1995 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Cornelis Lington?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Cornelis Lington

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Cornelis Lington

Dirkje Lajoux
1802-1878
Cornelia Zorn
1829-1896

Johannes Cornelis Lington
1869-1948

1903

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Johannes Cornelis Lington



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS geboorten Utrecht, aktenr. 302
    2. Bijlage A, Lijst van heilige geestmeesters, regenten en bestuursleden
    3. Politierapport
    4. R.b.d.d.24-05-1937, nr.4, bijl. nr.46. 1937 1938.
    5. BS overlijden, Dordrecht, aktenr. 103
    6. BS huwelijken Dordrecht, aktenr. 187

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 februari 1869 lag rond de 11,4 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
      • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
      • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • De temperatuur op 20 augustus 1903 lag tussen 7,4 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
      • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
      • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
      • 7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
      • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
      • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
    • De temperatuur op 23 februari 1948 lag tussen -3,8 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -1,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
      • 13 februari » Oprichting van de Duitse sportclub 1. FC Köln na een fusie van Kölner BC 01 en SpVgg Sülz 07.
      • 14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
      • 17 maart » Oprichting van de West-Europese Unie (WEU), de huidige 'gewapende arm' van de Europese Unie.
      • 14 mei » David Ben-Gurion proclameert met de Israëlische onafhankelijkheidsverklaring de onafhankelijke Israëlische staat.
      • 14 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Londen.
      • 12 november » Het Tribunaal van Tokio veroordeelt 7 Japanse leiders tot de doodstraf voor hun aandeel in de Tweede Wereldoorlog.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lington

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lington.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lington.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lington (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Lington, "Database Langton / Lengton / Lington - Heil - Rahder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-langton/I1155.php : benaderd 6 december 2025), "Johannes Cornelis Lington (1869-1948)".