Database Kruiningen » Jacob van der Weele

Persoonlijke gegevens Jacob van der Weele 

  • Hij is geboren in Wissekerke.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 oktober 2022.

Gezin van Jacob van der Weele

Hij is getrouwd met Leuntje Dirkse.

Toestemming voor het huwelijk is 10 januari 1800 verkregen te Kruiningen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1800 te Kruiningen.Bron 1

1407. Otr. 10 januari, Tr. 26 januari, Jacob van der Weele, jm. gebooren te Wissekerk in Noord Beveland en woonende alhier, met Leuntje Dirkse, jd. gebooren te Baarland en woonende alhier.

Kind(eren):

  1. Dirk van der Weele  1802-????
  2. Janna van de Weele  1805-????


Notities over Jacob van der Weele

datum: 3 maa 1801; overledene: een kind; opmerkingen: [van] Jacob van de Weele; bron: Doodboek Kruiningen 1761-1819 https://geneaknowhow.net/script/zee/Doodboek%20Kruiningen%201761-1819.pdf; volgnr: 1671
datum: 23 aug 1803; overledene: een kind; opmerkingen: [van] Jacob van de Weele; bron: Doodboek Kruiningen 1761-1819 https://geneaknowhow.net/script/zee/Doodboek%20Kruiningen%201761-1819.pdf; volgnr: 1752

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob van der Weele?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob van der Weele


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Kruiningen index ref. trouwen 1671-1810 https://geneaknowhow.net/script/zee/Trouwen%20Kruiningen%201671-1810.pdf

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1800 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
    • 14 juni » Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers in de Slag bij Marengo.
    • 20 oktober » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal, de Spaanse aartsbisschop van Sevilla Luis Maria de Borbón (23), zoon van kardinaal Luis Antonio Jaime de Borbón.
    • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.
    • 3 december » De slag bij Hohenlinden, Napoleon verslaat opnieuw de Oostenrijkers.
    • 24 december » Moordaanslag op Napoleon. Een bom ontploft naast zijn rijtuig als hij op weg is naar de opera.

Over de familienaam Van der Weele


De publicatie Database Kruiningen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
John Goossen, "Database Kruiningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-kruiningen/I2954.php : benaderd 8 februari 2026), "Jacob van der Weele".