Genealogische database BergSmit » Jan Herman Jansz VAN BEURDEN (< 1355-± 1429)

Persoonlijke gegevens Jan Herman Jansz VAN BEURDEN 

Bron 1

Gezin van Jan Herman Jansz VAN BEURDEN


Kind(eren):



Notities over Jan Herman Jansz VAN BEURDEN

{geni:about_me} Jan Herman Janszoen van Boerden
Hij bezat die nuwe huys aan de Rugdijk, waar hij in 1407 woonde (sH.R.1185,f.124v). Uit een eerste huwelijk met een onbekende vrouw werden negen kinderen geboren. Met zijn tweede vrouw Godevaert der Kinderen woonde hij later in Oisterwijk. Op 9 jan 1419 deelt Jan voor schepenen van Oisterwijk de ouderlijke erfenis met zijn broers Ghijsbrecht en Herman (RO 143,f.10). Jan verkreeg ondermeer een stuk heideland omtrent de Rugdijk in Tilburg, tussen de straat en zijn Nieuwe Hoeve. Op 27 dec 1420 blijkt dat Jan en zijn twee broers een huis en hof in Oisterwijk hadden gekocht van Diderick Tijel Buckincs en diens vrouw Margriet Ghijsbrecht Bertermans (RO 143,f.88-1). Op 11 april 1423 geeft Jan Herman Jans van Boerden een huis en hof met erfenissen genaamde de Nieuwe Hoeve, in Westilburg aan de Rugdijk, 9 bunder min 1 lopen, naast de heidehoeve van Gherijt van Boerden in het westen en verder rondom de gemeint, uit aan Gherijt Gherijts Beije (RO 144,f.86-1). Op 13 april 1423 verklaren Godevaert der Kijnder en Jan Mijs Weeldmanssoen dat toen Jan Hermans van Boerden en Juet Jan Godevaerts trouwden, als voorwaarde gold dat Jan van Boerden geen goederen die van Juet gekomen waren zou verteren, vervreemden of belasten, vóór er wettige kinderen zouden zijn, en dat alle verkregen goederen en alle havelijke goederen na haar dood gedeeld zouden worden. Zij verklaren dat Jan van Boerden en Juet geen kinderen hadden (RO 144,f.28v).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Herman Jansz VAN BEURDEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Herman Jansz VAN BEURDEN

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Herman Jansz VAN BEURDEN

Jan Herman VAN BEURDEN
± 1310-± 1384
Oda NN
< 1329-????

Jan Herman Jansz VAN BEURDEN
< 1355-± 1429



Onbekend


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Angela Smulders

Over de familienaam VAN BEURDEN


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Fred Bergman, "Genealogische database BergSmit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-bergsmit/I109918.php : benaderd 14 mei 2025), "Jan Herman Jansz VAN BEURDEN (< 1355-± 1429)".