De temperatuur op 23 maart 1925 lag tussen -2,8 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
24 december » Benito Mussolini krijgt alle macht in Italië.
Trouwdag 9 mei 1958
De temperatuur op 9 mei 1958 lag tussen 13,5 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » President Marcos Pérez Jiménez van Venezuela slaat op de vlucht vanwege de opstand tegen zijn regime.
14 maart » Eric Blom, Nederlands televisieregisseur
29 juni » Encycliek Ad Apostolorum Principis van Paus Pius XII over het communisme en de Kerk in China.
14 augustus » KLM-vlucht 607-E van Amsterdam naar New York stort ten westen van Ierland in de Atlantische oceaan. Alle 99 inzittenden komen om.
28 oktober » Angelo Giuseppe Roncalli wordt paus en neemt de naam paus Johannes XXIII.
4 december » Benin wordt zelfstandig.
Dag van overlijden 11 januari 2003
De temperatuur op 11 januari 2003 lag tussen -9,9 °C en 1,1 °C en was gemiddeld -4,2 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (84%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » Gent introduceert gratis nachtbussen.
5 maart » Zestien personen, onder wie de dader, vinden de dood bij een zelfmoordaanslag op een autobus in Haifa.
12 april » Prins Laurent van België treedt in het huwelijk met Claire Coombs.
31 juli » In het Avonturenpark Hellendoorn vindt het laatste optreden plaats van Bassie en Adriaan. Enkele dagen daarvoor wordt bekendgemaakt dat bij "acrobaat" Aad van Toor de ziekte kanker is geconstateerd. Hierdoor moest de geplande afscheidstournee worden onderbroken. Pas later werd duidelijk dat dit het allerlaatste optreden was.
12 oktober » Autocoureur Michael Schumacher sleept na een loodzware wedstrijd zijn zesde wereldtitel in zijn carrière binnen, een record dat nog steeds stand houdt.
5 december » Coldplay zanger Chris Martin trouwt met Gwyneth Paltrow.
Dag van begraven 17 januari 2003
De temperatuur op 17 januari 2003 lag tussen 1,4 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (30%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 maart » Bij een botsing tussen twee treinen in de Nederlandse stad Roermond overlijdt een machinist.
1 juli » In België gaat de vrije energiemarkt van start.
10 juli » Astronomen vinden in een bolvormige sterrenhoop een planeet, ruim 2 keer zo zwaar als Jupiter, van 13 miljard jaar oud, veel ouder dan alle tot dan toe gevonden planeten.
26 juli » Ian Crocker verbetert bij de wereldkampioenschappen langebaan (50 meter) in Barcelona het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag tot 50,98. Het oude record (51,47) was een dag eerder gezwommen door zijn Amerikaanse collega en landgenoot Michael Phelps.
15 september » In de Efteling vindt een ongeval plaats met de attractie Piraña. Een van de boten kantelt.
26 oktober » Judoka Dennis van der Geest wordt voor de negende keer op rij Nederlands kampioen. Hiermee passeert hij Anton Geesink en Hein Essink op de ranglijst aller tijden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I8780.php : benaderd 27 december 2025), "Klaas Jan "Klaas" Dam (1925-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.