De temperatuur op 10 mei 1931 lag tussen 4,6 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
Trouwdag 9 mei 1958
De temperatuur op 9 mei 1958 lag tussen 13,5 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
6 februari » Acht spelers van Manchester United verliezen het leven bij de vliegramp van München.
17 maart » In de Verenigde Staten wordt de satelliet Vanguard 1 gelanceerd.
29 mei » Het Ullevi-stadion in Göteborg, Zweden wordt geopend.
2 augustus » Opening van het Ulrich-Haberland-Stadion, een voetbalstadion in de Duitse stad Leverkusen.
28 september » Bisschopswijding van Karol Wojtyła, hulpbisschop van Krakau, door aartsbisschop Eugeniusz Baziak van Lviv in Oekraïne, apostolisch administrator van Krakau.
31 oktober » Definitief einde Gooische Stoomtram.
Dag van overlijden 22 september 2009
De temperatuur op 22 september 2009 lag tussen 9,0 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
11 januari » Schaatser Sven Kramer wordt eerste op het EK Allround in Heerenveen.
11 maart » Arrow Classic Rock en Arrow Jazz FM staken hun uitzendingen op de FM, dit vanwege een betalingsachterstand. De zenders worden uitgezet net na middernacht.
8 mei » Immunoloog Mark Waer is verkozen tot nieuwe rector van de Katholieke Universiteit Leuven.
26 mei » De Zweedse marine raakt in de Golf van Aden verwikkeld in een vuurgevecht met piraten. Het marineschip HMS Malmö wordt hierbij beschoten met een raketwerper.
26 mei » In de nacht van 25 op 26 mei worden delen van België en Nederland getroffen door een van de zwaarste onweersfronten van de laatste jaren, met hagelstenen tot 10cm in doorsnede en 4 tot 5 bliksemontladingen per seconde.
21 november » Het Junior Eurovisiesongfestival wordt gewonnen door Nederland (Ralf Mackenbach). België (Laura Omloop) wordt vierde.
Dag van begraven 27 september 2009
De temperatuur op 27 september 2009 lag tussen 5,6 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (68%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
8 februari » De Nederlandse schaatser Sven Kramer wordt in Hamar, Noorwegen voor de derde keer op rij wereldkampioen in het allroundschaatsen. Hij wint de afsluitende tien kilometer in 13.05,21.
1 april » Het Pools voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit de geschiedenis van het land door San Marino in Kielce met 10-0 te verslaan, onder meer door vier treffers van Euzebiusz "Ebi" Smolarek.
16 mei » Alexander Rybak wint voor Noorwegen het Eurovisiesongfestival met het liedje Fairytale.
27 juni » De Nederlandse popgroep Krezip geeft haar afscheidsconcert.
31 juli » In het Noorse gedeelte van het Skagerrak dreigt een milieuramp als gevolg van de gestrande Chinese handysize bulkcarrier Full City.
16 oktober » Een zakenvliegtuigje stort neer op een weiland in de buurt van Weert. Twee mensen komen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I23271.php : benaderd 27 december 2025), "Marchiena "Gina" Schipper (1931-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.