25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 7 maart 1982
De temperatuur op 7 maart 1982 lag tussen -2,0 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
20 maart » De Franse wielrenner Marc Gomez wint de klassieker Milaan-San Remo.
25 juni » Het bedrog van Gijón: West-Duitsland en Oostenrijk gooien het op een akkoordje tijdens het WK voetbal, ten koste van Algerije.
4 juli » De Amerikaanse tennisser Jimmy Connors zegeviert op Wimbledon ten koste van zijn landgenoot John McEnroe: 3-6, 6-3, 6-7, 7-6 en 6-4.
11 september » In New York wint de Amerikaanse tennisspeelster Chris Evert-Lloyd voor de zesde keer de US Open door de Tsjecho-Slowaakse Hana Mandlíková te verslaan.
17 september » Bij atletiekwedstrijden in Londen verbetert Rob Druppers zijn eigen en drie weken oude Nederlands record op de 800 meter (1.44,70) met een tijd van 1.44,54.
1 oktober » Sony presenteert de eerste cd-speler ter wereld.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I10594.php : benaderd 4 oktober 2026), "Rijka Elizabeth Dam (1901-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.