Coen-Van Impe » Cornelis van Impe (1727-1796)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Impe 


Gezin van Cornelis van Impe

Hij is getrouwd met Anna Eeckhout.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1757 te Mere, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jozef van Impe  1772-1842 


Notities over Cornelis van Impe

Getuigen bij huwelijk 26 jan 1757 Mere:Judocus Van Landuyt en Joanna Van Eeckhout


 


Kinderen:


 


Adriana Margareta °29 mrt 1769 Mere P:Judocus De Buyck noie Judocus Van Impe M:Adriana Van Den Eeckhout


Jozef °26 jan 1772 Mere P:Josephus Timmerman M:Adriana Bayens


Theresia °6 mei 1775 Mere P:Petrus Van Den Steene M:Joanna Timmerman


Judoca °13 juni 1779 Mere P:Adrianus Van Den Eeckhout M:Judoca Maria Van Impe


 


-----------------------------


Zie ook:


Dominicus °16 sept 1766 Mere Judocus van Impe x Joanna Timmerman ex Vlekkem P:Cornelius van Impe M:Josina Maria Van Impe


Petronilla °18 jan 1769 Mere Judocus van Impe x Joanna Timmerman P:Livinius Van Impe M:Petronilla Bayens


Anna Maria °21 mrt 1770 Mere Judocus van Impe x Joanna Timmerman P:Phillipus Van Impe M:Anna Van Eeckhout


Lucia °16 juli 1773 Mere fa Judocus van Impe x Joanna Timmerman P:Livinius Meuleman (man Anna Trogh)M:Joanna Triest


-------


Huwelijk 12 sept 1750 Mere Judocus Van Landuyt  x Maria Catharina Van Impe


Maria Catharina °26 jan 1728 Mere fa Laurentius Van Impe x Adriana Bayens P:Philippus Van Impe M:Maria De Brucker


 


 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Impe?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis van Impe

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Impe

Anna van Impe
1662-1721

Cornelis van Impe
1727-1796

1757

Anna Eeckhout
1734-1790


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 maart 1727 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1727: Bron: Wikipedia
      • 23 juli » Splitsing van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Schotland in de apostolische vicariaten Highland District en Lowland District.
    • De temperatuur op 6 april 1796 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1796: Bron: Wikipedia
      • 1 maart » In Den Haag komt de eerste democratisch gekozen Nederlandse volksvertegenwoordiging bijeen, de Eerste Nationale Vergadering.
      • 2 maart » Napoleon Bonaparte wordt benoemd tot opperbevelhebber van het Franse leger in Italië.
      • 14 mei » Eerste vaccinaties tegen pokken door Edward Jenner.
      • 1 september » Wet van 5 Fructidor an IV. Opheffing van alle geestelijke instellingen (kloosters, kapittels, enz.) in de Eerste Franse Republiek, inclusief de geannexeerde gebieden (o.a. de Zuidelijke Nederlanden, het Prinsbisdom Luik en Maastricht).
      • 19 september » George Washington houdt zijn afscheidsrede.
      • 11 december » De kloosterlingen van Abdij van Villers worden door Franse troepen verdreven uit hun abdij omdat de abt de zijde koos van keizer Leopold II van het Heilige Roomse Rijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Impe

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Impe.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Impe.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Impe (onder)zoekt.

    De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I3554.php : benaderd 12 januari 2026), "Cornelis van Impe (1727-1796)".