Coen-Van Impe » Jan Eduard Coene (????-1667)

Persoonlijke gegevens Jan Eduard Coene 


Gezin van Jan Eduard Coene

Hij is getrouwd met Dymphna Schoonlevens.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1632 te Wichelen.


Kind(eren):

  1. Antonia Coene  1633-????
  2. Franciscus Coen  1635-1689 
  3. Cornelius Coene  1638-????
  4. Petronilla Coene  1643-????
  5. Anna Coene  1648-1655


Notities over Jan Eduard Coene

Of Eduard, Hilduardis.


Geboortedatum niet helemaal zeker. Bij de geboorte van zijn tante Anna was er een Eluward Van Popperant dooppeter. Was deze nog bij zijn doop?


-------------------------------------------------------


http://nl.wikipedia.org/wiki/Tachtigjarige_Oorlog


scher_Friede_in_Muenster_%28Gerard_Terborch_1648%29.jpg">
title="Vrede van Münster" href="http://nl.wikipedia.org/wiki/Vrede_van_M%C3%BCnster">Vrede van Münster in 1648 kwam een einde aan de Tachtigjarige Oorlog.
s was het oorlog in grote delen van Europa, de Dertigjarige Oorlog. In 1641 begonnen de vredesonderhandelingen tussen de strijdende partijen. Afgesproken werd dat in Münster en Osnabrück onderhandeld zou worden. Via Frankrijk ontving ook de Republiek een uitnodiging.


Hoewel er rond die tijd enorme militaire successen werden geboekt, was er binnen de Republiek steeds meer sprake van een vredesstemming. De langdurige oorlog kostte veel geld en mensenlevens. Alleen de provincies Holland, Zeeland en Utrecht, en de stad Leiden, bleven tot het einde toe voorstander van de oorlog.


De Republiek slaagde erin als volwaardige staat aan de onderhandelingen mee te mogen doen; zelfs Spanje stemde ermee in. In januari 1646 kwamen acht vertegenwoordigers van de Staten aan in Münster om te onderhandelen met de Spanjaarden over vrede. De onderhandelingen zouden plaatsvinden in het Huis van het Kramersgilde, tegenwoordig het Haus der Niederlande genoemd. De Spaanse onderhandelaars hadden uitgebreide volmachten meegekregen van koning Filips IV, die al jaren vrede zocht. Tijdens de onderhandelingen werden de Republiek en Spanje het snel eens: de tekst van het Twaalfjarig bestand werd als uitgangspunt genomen en de Republiek werd door Spanje als soevereine staat erkend. De vrede leek snel nabij. Frankrijk gooide echter roet in het eten door steeds met nieuwe eisen te komen. De Staten besloten hierop buiten Frankrijk om vrede te sluiten met Spanje. Op 30 januari 1648 werd de vredestekst vastgesteld. Deze werd ter ondertekening naar Den Haag en Madrid gestuurd. Op 15 mei werd de vrede definitief getekend.


 


 


http://www.ethesis.net/kanegem/kanegem_deel_II_hfst_1_2.htm


Het is dan ook niet toevallig dat precies in de jaren 1645-1647 een grote pestepidemie rondwaarde in Vlaanderen. "Dès 1645 et jusqu'en 1647, la Flandre est éprouvée par la peste," schrijft C. Bruneel hierover. Voor Brabant stelt hij echter vast dat de pest er slechts sporadisch voorkwam[87]. Ook H. Van Werveke stelt in de jaren 1645-1646 in vele (huidige) Oost-Vlaamse parochies pest vast[88].


 


---------------------------------------------------


 In Oudegem is er vóór 1659 geen spoor van enige Coen. De Eduard Coen die er stierf op 12 nov 1667 kan alleen Frans zijn vader zijn geweest. Vermoedelijk zijn ze uit Wichelen moeten vertrekken. Waarschijnlijk door een pestepidemie? Of oorlog? Anna Coen, een dochtertje van Eduard en Dympna stierf op 13 nov 1655.Huwelijk 6 mrt 1632 Eduaert Coen § Dygna Schoolevens µ Petrus Scholens en Hans Ghijsels


Antonia Coen 20 maart 1633 P Jois Gijsels M Antonia Willems


Franciscus Coen 24 okt 1635 P: Niet ingevuld M.Cath. De Rijbel


Cornelius Coen 11 nov 1638 P Cornelius..oonaerts x Elisabeth ..wies


 Petronilla Coene 10 sept 1643 P Petrus Coen fs Petrus M Adri. De Brucker uxor Judocus van vbelen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Eduard Coene?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Eduard Coene

Jan Coene
± 1545-1624
Jan Coene
Jacobus Coene
± 1580-1638
Antonia Willems
± 1580-????

Jan Eduard Coene
????-1667

1632
Antonia Coene
1633-????
Anna Coene
1648-1655

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1632: Bron: Wikipedia
      • 22 februari » Galileo's Dialogo dei Massimi Sistemi wordt gepubliceerd.
      • 15 april » Slag bij Rain. Zweedse troepen verslaan het Heilige Roomse Rijk tijdens de Dertigjarige Oorlog.
      • 6 september » Oprichting van het rooms-katholieke (Latijnse) Bisdom Bagdad in het Ottomaanse Rijk.
      • 31 oktober » Oprichting stichting Cronesteinsche Polder.
    • Van 1650 tot 1672 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Eerste Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1667: Bron: Wikipedia
      • 8 mei » Begin van de devolutieoorlog tussen Frankrijk en Spanje, uitgevochten op het grondgebied van de Spaanse Nederlanden.
      • 15 juni » Jean Baptiste Denis voert de eerste bloedtransfusie bij een mens uit.
      • 16 juni » Door de Staten-Generaal van Nederland wordt octrooi verleend aan Christiaan Huygens voor het door hem uitgevonden slingeruurwerk.
      • 19 juni » De tocht naar Chatham vangt aan. Bij deze succesvolle Nederlandse aanval op Engeland tijdens de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog wordt een aanzienlijk deel van de Engelse vloot in brand gestoken en het vlaggenschip van de Engelse vloot, de HMS Royal Charles wordt buitgemaakt.
      • 20 juni » Kardinaal Giulio Rospigliosi wordt gekozen tot Paus Clemens IX.
      • 26 juni » Kroning van Paus Clemens IX in Rome.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Coene

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coene.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coene.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coene (onder)zoekt.