Coen-Van Impe » Judith van Vlaanderen (± 1033-1094)

Persoonlijke gegevens Judith van Vlaanderen 


Gezin van Judith van Vlaanderen

Zij is getrouwd met Welf IV van Beieren.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1071.


Kind(eren):



Notities over Judith van Vlaanderen

Judith Fausta van Vlaanderen (1031/1035 - 5 maart 1094) was een dochter van graaf Boudewijn IV van Vlaanderen en van (vermoedelijk) zijn tweede echtgenote Eleonora van Normandië. Zij was in 1051 gehuwd met Tostig Godwinson, graaf van Northumberland, en in 1071 met Welf IV, hertog van Beieren (overleden 1101).


In 1067 erfde Judith van Boudewijn V van Vlaanderen een kostbare relikwie, die volgens de legende een met aarde vermengde bloeddruppel van Jezus bevatte. De bloeddruppel zou opgevangen zijn door een Romeinse soldaat , later bekend worden als de heilige Longinus . Samen met zijn gebeente kwam de relikwie naar Mantua en Boudewijn V kreeg de relikwie in 1056 van keizer Hendrik III. Bij haar dood in 1094 liet Judith de relikwie na aan de abdij Weingarten. Op de dag na hemelvaart wordt de relikwie daar nog steeds in een ruiterprocessie rondgereden. Deze Bluttrit is de grootste ruiterprocessie ter wereld met enkele duizenden deelnemers (allemaal mannen in rokkostuum met hoge hoed), vele muziekkapellen en tienduizenden toeschouwers. De Bluttrit wordt al in de 16e eeuw als een oude traditie vermeld. Judith is begraven in de abdij van Weingarten.


Judith had bij Tostig enkele kinderen, die allemaal op jonge leeftijd zijn overleden. Tostigs zoons Skuli Tostisson Kongsfostre en Ketil Tostisson, zijn vrijwel zeker geen kinderen van Judith.



Judith en Welf kregen de volgende kinderen:



Welf V (1072-1120)


Hendrik de Zwarte (1075-1126)


Kunizza (-1120), die huwde met graaf Frederik Rocho van Diessen.


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Judith van Vlaanderen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Judith van Vlaanderen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Vlaanderen


De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I2666.php : benaderd 19 januari 2026), "Judith van Vlaanderen (± 1033-1094)".