Coen-Van Impe » Judocus Moens (1747-1826)

Persoonlijke gegevens Judocus Moens 


Gezin van Judocus Moens

Hij is getrouwd met Maria Anna de Brandt.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1770 te Moorsel, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Maria Petronella Moens  1770-1805 


Notities over Judocus Moens

P: Judocus Hendrickx M: Joanna van de Wijngaert


 


 


Gezin De Brandt Maria Anna, geb. ca. 1750


Kerkelijk 26 jan 1770 Moorsel, getuigen: Joannes de Brandt en Franciscus Moens


 


Kinderen


1. Moens Maria Petronella, ged. 04 okt 1770, Moorsel  P:Franciscus van Migem M:Petronella Raes


2. Moens Jan, ged. 28 apr 1772, Moorsel P:Joannes de Brant M:Isabella Moens. Zijn moeder werd in de doopakte vermeld als Joanne de Brant.


3. Moens Jan Franciscus, ged. 19 sep 1773, Moorsel P:Franciscus Moens M:Joanna Catharina de Vrindt


4. Moens Jan Baptist, ged. 01 feb 1775, Moorsel P:Joannes de Brandt M:Joanna Moens


5. Moens Maria Theresia, ged. 04 mrt 1776, Moorsel P:Josephus de Brandt M:Maria Theresia van de Meerssche


6. Moens Joanna Catharina, ged. 30 nov 1777, Moorsel  P:Paulus de Brandt M:Catharina van Biesen


7. Moens Bernardina, geb. 16 jul 1779, Moorsel P:Petrus Moens  M:Catharina van Nieuwenhove uit Opwijk


8. Moens Isabella, geb. 29 okt 1781, Moorsel P:Petrus van Mol  M:Isabella Uyttersprot (#) allen uit Moorsel


9. Moens Jan, geb. 22 okt 1782, Moorsel P:Antonius Vererstraeten  uit Baardegem M: Francisca van de Voorde (#) nomine Maria de Wael uit Opwijk


10. Moens Joanna, geb. 08 mrt 1784, Moorsel P:Paulus Moens M:Joanna Maria Verhoeve, uit Opwijk


11. Moens Cornelius, geb. 28 feb 1785, Moorsel P:Cornelius de Wolf uit Wieze M:Isabella Moens


12. Moens Judoca, geb. 07 mrt 1786, Moorsel P:Gerardus de Waegeneer  M:Thomasina de Bom allen uit Moorsel


13. Moens Isabella, geb. 27 aug 1787, Moorsel P:Petrus Moens  M:Isabella van Mieghem  allen uit Moorsel


 


 


Parochieregisters Moorsel - Overlijdens.


fs Cornelii et Marie de Groot, 80 jaar, viduus Maria Anna de Brandt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Judocus Moens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Judocus Moens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Judocus Moens

Egidius Moens
1688-1739

Judocus Moens
1747-1826

1770

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 januari 1770 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: donker mistig. Bijzondere weersverschijnselen: dampig. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
      • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
      • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
      • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
      • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
    • De temperatuur op 28 februari 1826 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
      • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Moens

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Moens.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Moens.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Moens (onder)zoekt.

    De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I2132.php : benaderd 15 maart 2026), "Judocus Moens (1747-1826)".