Coen-Van Impe » Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme) (± 450-509)

Persoonlijke gegevens Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme) 

  • Roepnaam Sigibert, de lamme.
  • Hij is geboren rond 450.
  • Hij is overleden in het jaar 509.

Gezin van Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme)


Kind(eren):

  1. Clodéric  ± 480-509 


Notities over Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme)

Sigebert (son of Childebert) died 509.


 


Includes NotesNotes for Sigebert:


Person Source


'the Lame' OCCU: King of Cologne DEAT: killed by his son


Cloderic at the instigation of Clovis I.


 


More About Sigebert:


Record Change: September 04, 1997


 


Children of Sigebert are:


 


+Cloderic, d. 50


 


 


Sigebert de Lamme (ca. 450 - 509) was koning van de Ripuarische Franken. Hij was een trouw bondgenoot van Clovis I maar werd gedood als gevolg van diens intriges in zijn streven om alle Franken onder zijn gezag te verenigen.


 


Sigebert was koning van de Ripuarische Franken (de Frankische stam die ten weerszijden van de Rijn leefde) met als hoofdstad Keulen. In 496 werd hij aangevallen door de Alemannen maar met steun vande Salische Franken onder Clovis wist hij deze aanval af te slaan in de Slag bij Tolbiac. Tijdens deze veldslag werd Sigebert gewond aan zijn knie en hierdoor is hij de rest van zijn leven kreupel gebleven, wat zijn bijnaam verklaart.


 


Nadat Clovis met hulp van de andere Frankische vorsten in 509 de Visigoten heeft verslagen, begint hij een campagne om alle resterende Frankische vorsten te elimineren om als enige koning van de Franken te worden. Omdat hij al zijn rivalen al eerder heeft uitgeschakeld, is dit niet anders dan een bewust verraad van zijn jarenlang trouwe bondgenoten. Hij doodt alle vorsten van de Salische Franken. Daarnaast stookt hij Sigiberts zoon Cloderic op om de macht te grijpen ten koste van zijn vader. Geruggesteund door de machtige Clovis keert Cloderic terug naar Keulen en vermoordt zijn vader als deze ligt te rusten tijdens een jachtpartij. Clovis doet alsof hij geschokt is door deze moord en laat Cloderic doden, en roept zichzelf tot koning van de Ripuarische Franken uit.


 


 


Sigobert the Lame (also Sigibert or Sigebert) (died ca. 509) was a king of the Franks in the area of Zülpich (Latin: Tolbiac) and Cologne.


 


He was presumably wounded at the knee at the Battle of Tolbiac against the Alamanni.


 


According to Gregory of Tours, he was murdered by his son Chlodoric upon the instigation of Clovis I, sometime after his victory on the Visigoths (507). Clovis then accused Chlodoric of murder and had him killed in his turn. In this way Clovis became king of Sigobert's and Chlodoric's people.


 


Gregory suggests that Chlodoric was murdered in the same campaign that also killed the Frankish King Chararic. Before, Clovis had killed Ragnachar and his brothers. After all these murders Gregory tells us that Clovis lamented that he had left no family anymore, implying that amongst his own casualties were close relatives.


References


 


Gregory of Tours. The History of the Franks. 2 vol. trans. O. M. Dalton. Oxford: Clarendon Press, 1967.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Sigibert de lamme

Sigibert de lamme
± 450-509



Onbekend

Clodéric
± 480-509

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.


De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I2077.php : benaderd 23 januari 2026), "Sigibert de lamme (Sigibert, de lamme) (± 450-509)".