Coen-Van Impe » Ludmilla (± 860-921)

Persoonlijke gegevens Ludmilla 

  • Zij is geboren rond 860 in Bohemen.
  • Zij is overleden op 15 september 921 in Tetín, bij Beroun.
  • Zij is begraven in Praag.

Gezin van Ludmilla

Zij is getrouwd met Borivoj I van Bohemen ,hertog.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Ludmilla

Ludmilla (Bohemen, rond 860 - Tetín, bij Beroun, 15 september 921) was de echtgenote van Borivoj I van Bohemen, de eerste christelijke vorst van Bohemen. Zij werden door de H. Methodius gedoopt in 873. Pogingen om de bevolking verplicht te bekeren tot het christendom, mislukten evenwel. Zij werd de grootmoeder en de opvoedster van Wenceslaus de Heilige, de latere koning van Bohemen, na de dood van zijn vader Vratislav.


Na de dood van Vratislav ontstonden er rond de prinsen Wenseclaus (opgevoed door Ludmilla) en Boleslav (opgevoed door Drahomira, weduwe van Vratislav en moeder van de prinsen), twee kampen aan het hof. Ludmilla zocht haar toevlucht in het kasteel Tetin maar werd daar in opdracht van Drahomira, die vond dat Ludmilla Wenceslaus te veel beïnvloedde, vermoord. Drahomira had de moordenaars met nadruk bevolen haar te doden zonder haar bloed te laten vloeien, om te voorkomen dat Ludmilla de status van martelaar zou krijgen. De moordenaars hebben Ludmilla daarom met haar halsdoek gewurgd (waar Ludmilla dan ook mee wordt afgebeeld). Ludmilla werd snel in een bescheiden graf in Tetin begraven en de moordenaars werden rijkelijk beloond. Toen bleek dat de moord niet geheim kon worden gehouden en het volk hierover zeer boos was, veranderde Drahomira haar houding. Ze strafte de moordenaars en liet een kerk (gewijd aan de aartsengel Michaël) over het graf van Ludmilla bouwen. Drahomira werd een jaar later door Wenseclaus verbannen. Ludmilla werd in 925 herbegraven in de St Joriskerk te Praag.


Ludmilla is de patroon van Bohemen, van de bekeerlingen, van Tsjechoslowakije, van de hertogen, de weduwen en wordt aangeroepen bij problemen met de schoonfamilie. Haar feestdag is op 16 september.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ludmilla?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Ludmilla

Ludmilla
± 860-921



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I1908.php : benaderd 12 januari 2026), "Ludmilla (± 860-921)".