Coen-Van Impe » García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez (938-995)

Persoonlijke gegevens García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez 


Gezin van García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez

Hij is getrouwd met Ava van Ribagorza.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez

Garcia I Fernández (Medinaceli, 29 juli 995) was een zoon van Ferdinand González, uit zijn eerste huwelijk met Sancha van Navarra.


Garcia volgde zijn vader in 970 op als graaf van Castilië en toonde zich even dapper als hij. Tijdens zijn regeerperiode werd hij geconfronteerd met invallen van de Moren, rebellie van zijn zoon en bedreigingen van Navarra. Garcia sneuvelde in de strijd tegen de Arabieren.


Hij was gehuwd met Ava, dochter van graaf Raymond II van Ribagorza, en werd vader van:



Mayor, die huwde met graaf Raymond II van Pailhars-Jussa


Elvira (-1017), regentes (999-1017) van León-Asturië, gehuwd met Bermudo II van León-Asturië (-999)


Onaca (-995), abdis van San Salvador de Ona, gehuwd met Abu Amir ibn Abi Almansor


Uracca, die als regente Castilië zal optreden 1017-1026


Sancho I Garcés (965-1017).


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Fernandez


De publicatie Coen-Van Impe is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Coen, "Coen-Van Impe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/coen-worldwide/I1598.php : benaderd 13 januari 2026), "García I el de las manos blancas (García I, el de las manos blancas) Fernandez (938-995)".