Hij is getrouwd met Williswinda.
Zij zijn getrouwd.
Kind(eren):
André Den haan:Rutpert (Robert) I, geboren ca. 700, hertog in Haspergouw (Hesbaye) in 732, graaf in de Opper-Rijngouw en de Wormsgouw ca. 750, overleden in 764, trouwde Williswint, die als weduwe in 764 samen methaar oudste zoon Cancor het rijksklooster Lorsch bij Worms stichtte, zij is overleden na 768 (Bothof, p. 710)
Wiki:
Robert I van de Haspengouw (ca. 700 - voor 764) was een Frankische edelman. Zijn vader was Lambert II, zijn grootvader was Chrodbert II. In veel bronnen wordt de Haspengouw met zijn Franse naam genoemd: Hesbaye.
Omstreekst 715 is hij graaf van de Haspengouw. Hij trouwt met Williswinda (ca. 715 - na 764), dochter van Adalhelm - een grootgrondbezitter in het Rijndal. In 742 is hij paltsgraaf en doet hij een schenking aan de abdij van Sint-Truiden. Rond 750 wordt hij graaf van Rijngouw en de Wormsgau.
Op 12 juli 764 is Williswinda weduwe en sticht ze samen met haar zoon Cancor de abdij van Lorsch in de Rijngouw. Robert en Williswinda hadden de volgende kinderen:
Cancor, graaf van de Rijngouw, voorouder van de Babenbergers.
mogelijk Anselm, die zou zijn gesneuveld in de slag van de Roncevaux-Pas
Robert, abt van Saint-Germain-des-Fosses
Thuringbert, grootgrondbezitter in de Rijngouw en de Wormsgau, doet in 767 en 770 schenkingen de abdij van Lorsch, vader van Robert II van Haspengouw
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Robert I van Haspengouw | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Williswinda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.