De temperatuur op 2 augustus 1932 lag tussen 9,9 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 0.4 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
29 mei » Oprichting van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters.
5 juli » Antonio de Oliveira Salazar wordt minister-president van Portugal.
11 juli » Muhammad Ali Bey al-Abid wordt president van Syrië.
3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
31 oktober » Het Londense metrostation Gillespie Road wordt vernoemd naar Arsenal.
20 november » Aardbeving bij Uden met een sterkte van 5,0 op de Schaal van Richter.
Dag van overlijden 27 juli 1942
De temperatuur op 27 juli 1942 lag tussen 10,4 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 14,5 mm neerslag gedurende 8,4 uur. Er was -0.1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
12 juni » Anne Frank krijgt een dagboek voor haar dertiende verjaardag.
17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
26 november » Première van de film Casablanca in New York.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Lydia Burns, "Buitekant & Scheffer Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/buitekant-scheffer-family-tree/I4782.php : benaderd 8 mei 2025), "Elias Israel Kleerekoper (1932-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.