[Jos Cornelis Maria] op 29/8/1930 naar Gorinchem (stage), op 5/12/1931 terug in 's-H. Werkt dan bij de Bossche Courant (?) Vertrekt op 18/8/1937 naar Haarlem, woont op de Spaarndammerweg 406.
1939: woont Troelstrastraat 26 1957: woont Deldenerstraat 93, 7551AC Hengelo (O.) tel 074-912942
SOUR @N1@
1959-1960 Correspondentie met J.C. Teulings over scheepvaartadministratie Deelnemingen: V.N.S. 1956. Deelnemingen: Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen DUO, Jakarta. 1949-1956. In: Inventaris van het archief van de Stoomvaart MaatschappijNederland (SMN), (1853) 1870-1972 (1973)
op 29/8/1930 naar Gorinchem (stage), op 5/12/1931 terug in 's-H. Werkt dan bij de Bossche Courant (?) Vertrekt op 18/8/1937 naar Haarlem, woont op de Spaarndammerweg 406.
1939: woont Troelstrastraat 26 1957: woont Deldenerstraat 93, 7551AC Hengelo (O.) tel 074-912942
SOUR @N1@
1959-1960 Correspondentie met J.C. Teulings over scheepvaartadministratie Deelnemingen: V.N.S. 1956. Deelnemingen: Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen DUO, Jakarta. 1949-1956. In: Inventaris van het archief van de Stoomvaart MaatschappijNederland (SMN), (1853) 1870-1972 (1973)
Hij is getrouwd met (Niet openbaar).
Zij zijn getrouwd in het jaar 1936 te Utrecht, Netherlands, hij was toen 26 jaar oud.
Kind(eren):
Uit het stamboomonderzoek "Bossche Knarren", auteur Dr. Ad W.M. Teulings, Leiden ((XXXXX@XXXX.XXX)). Aanvullingen met archivale informatie worden door mij zeer op prijs gesteld.
NB. Mijn onderzoekarchief telt rond 340.000 personen, in segmenten van een familienetwerk waaraan op veel plaatsen de samenhang nog ontbreekt. Voor het overgrote deel betreft het bestand oudere Bossche families (vor 1600) en hun relaties in de Meierij.
De omvang stelt eisen aan de doorzoekbaarheid. Ik maak gebruik van de gestandaardiseerde zoeknaam Teulings, als het factotum waarachter zich zon 60-tal historische varianten op deze naam schuilhouden. De voor een bepaalde persoon in de archieven genoemde varianten (meestal drie of vier) worden zichtbaar bij aanvinken. 'Teulings' blijkt dan in het archief terug te vinden als Tolync, Toelinck, Tholincx etc.
Ook de patroniemen zijn door mij gestandaardiseerd. In mijn bestand staat dan als zoekterm bv Jan Cornelis Wouter, als factotum bv voor Joannes Cornelius Wolterus, of Hannes Corneel Waltger. Ik gebruik altijd de voornaam van de betrokkene zelf, van diens vader, en ook diens grootvader. Die drieslag helpt om de verbindingen tussen generaties zuiver te houden.
Tenslotte mijn software wordt gebruikt door professionele onderzoekers en archivarissen. Om de mogelijkheden van deze software optimaal te benutten zijn geboorte- en overlijdensjaren nodig. Vaak ontbreken die in de oorspronkelijke archivale bronnen. Ik gebruik dan zo goed of kwaad mogelijk een schatting van die beide jaartallen. De software geeft mij vervolgens bijvoorbeeld een lijst van alle personen in het bestand (360.000) op alfabetische volgorde van voornamen met achternaam, en groepeert deze categoraal op geboortedatum. (bv 1480-1489). Zowel voor de zoekmachine als voor mij werkt dat buitengewoon effectief. Ik tref de peroon die ik zoek aan onder een bescheiden aantal tijdgenoten, meestal zes tot twintig. In een enkele oogopslag zie ik eventuele dubbelen, maar ook de meest naaste verwanten.
Er valt over deze archivale software nog veel meer te vertellen. Het bovengenoemde dient vooral (a) om de mensen die mij verontwaardigd laten weten dat de voornaam in hun familie Teuling is (Land van Heusden, gereformeerd), of Teurlings (Tilburg en omgeving, in het lokale dialect voegt men graag een r toe, niet alleen bij de Teulings naam maar bij vele andere familienamen). Eenzelfde begrijpelijk misnoegen ontstaat als gevolg van een factotum, mijn gestandaardiseerde voornamen. Ik wil niemand herdopen, het is de technologie die zijn eisen stelt (Coombs datatheorie, een assistentschap uit mijn eerste studiejaren in het bijvak sociale psychologie, met een onvergetelijke studiereis naar Harvard). Jong geleerd is oud gedaan.
In Nederland, Migratieregisters, 1810-1936
Josephus Cornelis Maria de Groot
Geboorte:10 feb 1935
Woonplaats:Tussen 10 feb 1935 en 1940
Tiel, Gelderland, Netherlands
Bron
Collectie:Bevolkingsregister 1920-1940, Gezinsbladen F-H
Instelling:Regionaal Archief Rivierenland
Archief:3150
Pagina:65
Register #:648
Bronplaats:Tiel, Gelderland, Netherlands
Datum boekdeel:Tussen 1 jan 1920 en 31 dec 1940
Huishouden
Naam
Kornelis de Groot
Johanna Maria van de Braak
Nicolaas Cornelis Hendricus van Weert
Wilhelmina Lamberta Maria de Groot
Gerardus Dani?l de Groot
Kornelis Johannes Maria de Groot
Josephus Cornelis Maria de Groot
Johannes Cornelis Dani?l Maria de Groot
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Notebook Dr Ad W.M. Teulings, 1556, Teuligs Clan, Tree Reconstructions. With Transcriptions by Dr Lucas G.C.M. van Dijck.Published in FamilySearch, Legacy Family Tree, Geni, and Ancestry. 1986-2017 (continuing).Life Sketches en essays published in: http://www.3merlets.com
/ Teulings Clan, Bossche Knarren, 1150-1650. Geannoteerde Ficheverzameling en Reconstructies, 2014-2017.
Bibliotheek Dr Ad W.M. Telings