Hij is getrouwd met Hinke Roels.
Zij zijn getrouwd op 26 februari 1742 te Oudega (gem. Smallingerland).
Hinke Roels was ged. maar afkomstig van Oudega, overleden na 1760.
Hij huurde een kleine boerderij van Jan Sipkes en daarnaast was hij veenbaas wonende volgens de rechterlijke stukken in 't West van Oudega.Volgens de gegevens in de Quotisatie in 1749 i hij "gemeen instaet = in goeden doen.In 1750: hui met 1 schoorsteen, 2 koeien, 5 lopenstal zaaiand, geen paard. We komen Rinnert vor het eerst tegen in het Rechterlijk Archief op 23-091740.(Small.X 2, fol.539.Rinnert Tjeerd is Borge op belgoed van Jan Oenes te Oudega voor Roel Wygers (zijn zwager ) Een swarte koe en een Kaste, tesamen F 20 en 20 stuivers. In Small.X 14,fol.5 en 6 vinden we Rinnert Tjeerds en Sweitse Luitiens, beide Veenbaesen tot Oudega becennen mits dezes etc. schuldigh te wesen aan Ds. Everhardes Penninga tot Garijp, Eernewoude en Suameer, de somma van 264 goudguldens a veertien stuivers het stuck; ter saecke Cop van een stuk Clynland groot ongeveer 7 mad -de Liendobben- gtenaamd, gelegen onder Eernewoude, hebbende Teije Jaspers te Oosten; de vaart Voorendt genaamt te Suyden; eigendom van de Diaconye van Oudega te Westen en de Tjerkweg ten Noorden etc. Den 29-02-1760, getekent Rinnert X, zijn andmerk. Rinnert Tjeerds moet even na deze ondertekening op de laatste schrikkeldag van 1760 zijn overleden, maar tenminste voor 25-05-1760.
Kind(eren):
geboren in Oudega, ca. 1706, overlijdensdatum ook ongeveer, huisman.
Hij huurde een kleine boerderij van Jan Sipkes en daarnaast was hij veenbaas wonende volgens rechterlijke stukken in't West van Oudega. Volgens de gegevensin de Quotisatie in 1749 is hij "gemeen in staet"= in goeden doen. In 1750: huis met 1 schoorsteen, 2 koeien, 5 lopenstal zailand, geen paard. We komen Rinnert voor het eerst tegen in Rechterlijk Archief op 23-09-1740 (Small.X 12 fol.539) Rinnert Tjeerd is Borge op boelgoed van Jan Oenes te Oudega vor Roel Wygers (zijn zwager) Ëen swarte Koe en een Kaste, tesamen f.20 en 20 stuivers"In Small.X 14, fol. 5 en 6 vinden we Rinnert Tjeerds en Sweitse Luitiens, beijde Veenbaesen tot Oudega, lenen f 500,- a 28 stuivers van vrouwe Wia Cathar van Clinstra, huysvrouw va Jr. Willem Hendrik van Hiemsta.
Rinnert Tjeerds en Sweitse Litiens, beijde Veenbaesen te Oudega becennen mits dezes etc. schuldigh te wesen aan Ds. Everhardes Penninga tot Garijp,Eernewoude & Suameer, de somma van 264 goudguldens a veertien stuivers het stuck; ter saecke Coop van een stuk Clynland groot ongeveer 7 mad "de Liendobben"genaamt te Suyden Eernewoude, hebbende Teije Jaspers te Oosten; de vaart Voorendt genaamt te Suyden; eigendom van de Diaconye van Oudega te Westen en de Tjerkweg ten Noorden etc. Den29-02-1760, getekent Rinnen X, zijn handmerk. Rinnert Tjeerds moet even na deze ondertekening op de laatste schrikkeldag van 1760 zijn overleden, maar tenminste voor 25-05-1760.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Rinnert Tjeerds | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1742 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hinke Roels | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.