De temperatuur op 3 februari 1928 lag tussen -0,6 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 6,6 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
14 maart » Frank Borman, Amerikaans astronaut
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
29 augustus » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Club Deportivo Motagua uit de hoofdstad Tegucigalpa.
6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
Trouwdag 9 juli 1954
De temperatuur op 9 juli 1954 lag tussen 8,0 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
13 februari » Oprichting van de Cypriotische sportclub Apollon Limasol.
15 juni » De UEFA (Union des Associations Européennes de Football) wordt opgericht in Bazel.
14 juli » De Vietminh verslaat het Franse leger bij de slag om Điện Biên Phủ.
21 juli » Door topoverleg in Genève wordt Vietnam verdeeld in Noord- en Zuid-Vietnam.
16 augustus » In een kloof bij Farahzad, Iran komen minstens 2000 Islamitische pelgrims om na heftige regenval en de vloedgolf die daardoor ontstaat.
4 september » Het standbeeld van Bartje wordt onthuld in Assen.
Dag van overlijden 26 juli 2005
De temperatuur op 26 juli 2005 lag tussen 13,1 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
22 februari » KoRn gitarist Brian 'Head' Welch stapt uit de band.
3 maart » Steve Fossett voltooit met een heteluchtballon de eerste nonstop-solovlucht rondom de wereld.
8 april » Vaticaanstad, uitvaart Paus Johannes Paulus II.
3 juni » Ontslag van kardinaal Franciszek Macharski als aartsbisschop van Krakau in Polen en de paus benoemt Stanisław Dziwisz, voordien de privésecretaris van de overleden Paus Johannes Paulus II, tot zijn opvolger.
28 juni » Opening van het zaligverklaringsproces van paus Johannes Paulus II (1920-2005) in de Sint-Jan van Lateranen te Rome.
14 augustus » Een toestel van de Cypriotische maatschappij Helios Airways stort neer bij Athene. Alle 121 inzittenden komen om.
Dag van begraven 30 juli 2005
De temperatuur op 30 juli 2005 lag tussen 14,6 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 37,8 mm neerslag gedurende 5,2 uur. Er was 7,5 uur zonneschijn (48%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
25 mei » Studio Brussel-presentator Peter Van de Veire vestigt het wereldrecord Crowdsurfen met 14 minuten en 37 seconden.
4 juni » Het compleet verbouwde Nederlands Spoorwegmuseum heropent zijn deuren.
2 juli » Live 8, een geheel van synchroon lopende benefietconcerten, vindt plaats op verschillende plekken rond de wereld.
11 oktober » In Liberia vinden de eerste vrije verkiezingen sinds 1997 plaats.
19 november » Schaatser Joji Kato verbetert in Salt Lake City het wereldrecord van Hiroyasu Shimizu op de 500 meter (34,32 seconden) met een tijd van 34,30 seconden.
15 december » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclub Houston Dynamo.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Bessel Hendriksen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/bessel-hendriksen/I30575.php : benaderd 27 februari 2026), "Rijntje Kieft (1928-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.