Stamboom Bakker » Antonie IJzerman (1806-1867)

Persoonlijke gegevens Antonie IJzerman 

Bron 1
  • Hij is geboren in het jaar 1806 in Scherpenisse - Tholen (Z).
  • Hij is overleden op 24 november 1867 in Scherpenisse - Tholen (Z), hij was toen 61 jaar oud.

    Pieternella Jagt

    Partner overledene op zondag 24 november 1867 Scherpenisse

    Aktenummer (document number) : 30

    Overleden op (died on) : 24 11 1867

    Overleden te (died in) : Scherpenisse

    Anthonij IJzerman

    Leeftijd bij overlijden (age) : 61 jr

    Geslacht (gender) : mannelijk

    Burgerlijke staat (marital status) : weduwnaar

    Beroep (occupation) : arbeider

    Geboorteplaats (place of birth) : Scherpenisse

    Partner: Pieternella Jagt

    Leeftijd (age) : niet opgenomen

    Vader (father) : Marinus IJzerman

    Leeftijd (age) : niet opgenomen

    Moeder (mother) : Cornelia Moerland
  • Een kind van Cornelia Moerland

Gezin van Antonie IJzerman

Hij is getrouwd met Pieternella Jagt.

Zij zijn getrouwd op 3 juli 1835 te Scherpenisse - Tholen (Z), hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Neeltje IJzerman  1837-1921 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonie IJzerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonie IJzerman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonie IJzerman

Antonie IJzerman
1806-1867

1835

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Blokzijl Web Site, Tonko Blokzijl, Antonie IJzerman, 27 mei 2021
    Toegevoegd via een Person Discovery

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Blokzijl Web Site

    Familiestamboom: 133669631-2

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 juli 1835 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: half bewolkt weerlicht regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 24 november 1867 lag rond de 3,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam IJzerman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam IJzerman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over IJzerman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam IJzerman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Annette van der Werf - Bakker, "Stamboom Bakker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/bakker-stamboom/I503132.php : benaderd 6 februari 2026), "Antonie IJzerman (1806-1867)".