Aldfaer Mesman » /Lehman(n) Lohman (????-< 1768)

Persoonlijke gegevens /Lehman(n) Lohman 


Gezin van /Lehman(n) Lohman

Hij is getrouwd met NN NN.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over /Lehman(n) Lohman

De familie Lehman(n) St. Andreasberg (Harz, Dld.), Nieuwer-Amstel, enz. [Luthers, R.K.]

De betekenis van deze familienaam zou een verkorting zijn van Lehenman, d.w.z. leenman of vazal; dikwijls iemand (bijv. een boer) aan de voet van de feodale piramide.

Lehman(s): Bezitter of pachter van een leengoed. Leenman.

Volgens de Pfarrer van de Evangelisch Lutherse Kerk te St. Andreasburg, de Martinius Kirche, is het mogelijk dat de familie Lehman(n) in de gehuchtjes rond deze plaats geregistreerd waren. De familienaam Lehmann komt volgens hem erg veel voor, en zij hielden zich vooral bezig met de bosbouw. Dit hout werd gebruikt voor de productie van houtskool, en dat houtskool was weer nodig voor de mijnbouw. Sankt Andreasberg was een mijnstad met zilvermijnen.

In het gemeentearchief te Amsterdam zien we dat, in de tijd dat Jan August Lehman aldaar zijn vrouw trouwde, er meer naamgenoten met hetzelfde geloof woonden. Echter, het verband tussen een aantal heb ik nog niet aan kunnen tonen.

Interessant in deze: Jan Frederik Lehman, vanuit Amsterdam, matroos V.O.C., vetrekt naar Azië 17-10-1786, aankomst Kaap 24-021787, vertek Kaap 25-03-1787, aankomst Azië 16-06-1787, † Azië 19-04-1788 (zonder maandbrief, met schuld).

Na de proeve van de familie Lehman volgt een stamboom van de familie Dandrea, ter nagedachtenis van Tante Riek, en een stamboom van de familie Lehmann uit het Harzgebergte.

©ERvCc 2003-2014.

Het turfsteken in de Hollandse venen bij Amstelveen (1741)

Lehmann, ~ Luthers, wo. (?) Sankt Andreasberg, Harz (Dld.), † < 1768 (zie tr. akte van z’n zoon), tr.: N.N., mog. † < 1768 omdat zij niet wordt vermeld in de tr. akte van haar zoon. Kind:

1. Johann Agust, volgt I.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot /Lehman(n) Lohman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van /Lehman(n) Lohman

/Lehman(n) Lohman
????-< 1768


NN NN
????-< 1768


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Lohman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lohman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lohman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lohman (onder)zoekt.

De publicatie Aldfaer Mesman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cora Miltenburg, "Aldfaer Mesman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/aldfaer-mesman/I1632.php : benaderd 3 januari 2026), "/Lehman(n) Lohman (????-< 1768)".