26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
Trouwdag 28 december 1911
De temperatuur op 28 december 1911 lag tussen -0,3 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Dag van overlijden 23 oktober 1959
De temperatuur op 23 oktober 1959 lag tussen 3,9 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Abraham Jacobsen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/abraham-jacobsen/I35188.php : benaderd 29 januari 2026), "Clara Charlotte de Mots (1887-1959)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.