Abeelen Stamboom » Heiltje Schouten (1662-< 1693)

Persoonlijke gegevens Heiltje Schouten 

Bron 1

Gezin van Heiltje Schouten

(1) Hij had een relatie met Anna Catherina de Volder.Bron 1


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Antonia Hoevenaars.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1700 te Drunen.


Kind(eren):

  1. Adriana van Abeelen  1702-????


(3) Hij had een relatie met Anna Schouten.Bron 1

Op 1 augustus 1693 maakt Anneke haar testament105. Ze is dan ziek en woont te Helvoirt. Haar zonen Willem en Cornelis wonen dan nog bij haar en helpen haar met de brouwerije. Hiervoor zullen ze ieder 50 guldens vooruit ontvangen.
Op 22 april 1694 komen al haar zonen delen106. Het zijn Willem, Wouter, Antonie, Cornelis de oudste en Cornelis de jongste. Cornelis de jongste verkrijgt een huis met schuur te Helvoirt aan de Raem; Willem een huis met schuur aldaar aan de Voort.


Kind(eren):

  1. Wouter Jan van Abelen  ????-1729 
  2. Heiltje Schouten  1662-< 1693 


Notities over Heiltje Schouten

Als weduwnaar van Antoniske staat Cornelis op 9 maart 1730 de tocht af in de erfenis van zijn broer Willem aan zijn zoon Jan ook ten behoeven van de twee andere nog onmondige kinderen Cornelia en Peter.
Op 28 april 1732 doet hij nogmaals afstand van tochtrecht. Cornelis maakte op 25 april 1738 een testament voor notaris G.J. de Velle te Helvoirt.
Op 1 juni 1743 deelt Adriaan Rutten van Rooy, man van Cornelia van Abelen met Martinus Willem van Abelen, voogd van de vier minderjarige kinderen van Jan Cornelis van Abele bij Antonetta Aart Schuurmans. Aan de kinderen van Jan komt een woonhuis met schuur en schaapskooi te Karchoven onder Oisterwijk – vermoedelijk afkomstig van de Hoevenaars -, waarvan hun in 1737 76-jarige vader verklaart, dat hij die hoeve sedert 1700 in bezit heeft, Adriaan van Rooy verkrijgt een woonhuis met aanhorigheden te Helvoirt aan de Raem aan de Raemsche waterloop.

In 1842 sterft deze tak uit met de laatste erfdochter Johanna Maria van Abelen, weduwe van Heiliger van Iersel.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Heiltje Schouten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Heiltje Schouten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Heiltje Schouten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geïmporteerd uit Untitled_10.ged / SUBM (Uitgever): @SUBM@

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1613: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Irokezen en Nederlanders (Jacob Eelckens en Hendrick Christiaenssen) sluiten in Nieuw-Amsterdam een handelsverdrag, dat bezegeld werd met een zilveren ketting en een wampum van respectievelijk Nederlandse en Indiaanse zijde.
    • 29 juni » Het Globe Theatre in Londen brandt tot de grond toe af, waarschijnlijk door een kanonschot tijdens een opvoering van 'Henry VIII', dat het rieten dak deed vlamvatten.
  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1700: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Rusland schakelt over naar de juliaanse kalender en gebruikt niet langer de Anno Mundijaartelling.
    • 21 juni » Paus Innocentius XII benoemt drie nieuwe kardinalen.
    • 20 november » Slag bij Narva - Koning Karel XII van Zweden verslaat het leger van Tsaar Peter de Grote.
    • 23 november » Kardinaal Giovanni Francesco Albani wordt gekozen tot Paus Clemens XI.
    • 30 november » Bisschopswijding van Paus Clemens XI in de Sint-Pietersbasiliek te Rome.
    • 8 december » Kroning van Paus Clemens XI in Rome.
  • De temperatuur op 17 april 1743 lag rond de 3,0 °C. Er was 2 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: hagel regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1743: Bron: Wikipedia
    • 9 september » Paus Benedictus XIV creëert 25 nieuwe kardinalen, onder wie de bisschop van Freising en latere prins-bisschop van Luik Johan Theodoor van Beieren

Over de familienaam Schouten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schouten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schouten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schouten (onder)zoekt.

De publicatie Abeelen Stamboom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sjef van Abeelen, "Abeelen Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/abeelen-stamboom/I5903.php : benaderd 3 februari 2026), "Heiltje Schouten (1662-< 1693)".