De temperatuur op 3 december 1922 lag tussen 6,1 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
Dag van overlijden 22 februari 2012
De temperatuur op 22 februari 2012 lag tussen 5,2 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (34%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » President Mohamed Nasheed van de Maldiven treedt af na hevige protesten.
7 mei » Ronnie O'Sullivan wordt voor de vierde keer wereldkampioen snooker door in de finale Ali Carter met 18-11 te verslaan.
23 juni » De Boliviaanse regering besluit het leger in te zetten om de veiligheid op de openbare weg te garanderen, omdat een staking van de politie uit de hand dreigt te lopen.
25 juni » De islamistische beweging Ansar Dine verovert Kidal op de Malinese rebellen van de MNLA.
5 november » Voor de kust van het Zuid-Afrikaanse Port Elizabeth duikt een bultrugwalvis vlak voor een visserboot op en landt na een forse duik pardoes op het schip. Die raakt zwaar beschadigd, drie vissers raken gewond.
21 december » AGOVV Apeldoorn speelt naar later blijkt de laatste wedstrijd in het betaalde voetbal. Op eigen veld wordt met 2-0 verloren van Fortuna Sittard.
Dag van begraven 25 februari 2012
De temperatuur op 25 februari 2012 lag tussen 0,1 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (69%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
29 februari » Catherine De Bolle legt, als eerste vrouw ooit, de eed af als hoofd van de federale politie van België.
22 maart » Militairen in Mali plegen een staatsgreep tegen president Amadou Toumani Touré.
26 mei » Jetro Willems debuteert voor het Nederlands voetbalelftal in de oefeninterland tegen Bulgarije (1-2). De net 18-jarige linksback van PSV is daarmee de jongste debutant in Oranje sinds Gerald Vanenburg (18 jaar en 40 dagen) in april 1982.
10 september » Andy Murray wint op de US Open de eerste grandslamtitel van zijn carrière. Hij verslaat in de finale de Serviër Novak Đoković met 7-6(10), 7-5, 2-6, 3-6, 6-2 en is de eerste Britse man sinds 1936 die een grandslamtoernooi wint.
14 oktober » De Zuid-Afrikaanse politie pakt 72 mijnwerkers op van een goudmijn die twee dagen eerder een sit-in begonnen bij het politiebureau van Westonaria, ongeveer 45 kilometer ten westen van Johannesburg.
17 december » Bij een busongeval in het departement Cundinamarca in Midden-Colombia komen minstens 27 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Aartje Helmigs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/aartje-helmigs/I93322.php : benaderd 27 januari 2026), "Lubbertje van Moorselaar (1922-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.