Zoelman Hake » Maria Aleida "Sine" (Maria Aleida "Sine") Nieters (1917-1997)

Persoonlijke gegevens Maria Aleida "Sine" (Maria Aleida "Sine") Nieters 

Bronnen 1, 2
  • Roepnaam Maria Aleida "Sine".
  • Zij is geboren op 26 mei 1917 in Barger Compascuum Emmen, Drenthe, Nederland.
  • Beroep: arbeidster.
  • Zij is overleden op 25 september 1997 in Emmen, Drenthe, Netherlands, zij was toen 80 jaar oud.
  • Zij is begraven in Barger Compascuum RK nieuw, Emmen, Drenthe, Netherlands.

Gezin van Maria Aleida "Sine" (Maria Aleida "Sine") Nieters

Zij is getrouwd met Jan Geert "Rooie Geert " Suelmann Barger Compascuum.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1937 te Emmen, Drenthe, Netherlands, zij was toen 20 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)

Gebeurtenis (Family Address) in het jaar 1940 in Barger Compascuum Emmen, Drenthe, Nederland .

Berkenrode 26; ouderlijk stee

Hun buren destijds waren de Families Rolfes op Berkenrode 27 en
Haan Ros op nr 25. Haan Ros betrekt later de woning van Frans Suelmann aan Berkenrode 28

Gebeurtenis (Family Address) in het jaar 1957 in Barger Compascuum Emmen, Drenthe, Nederland .

Postweg

Gebeurtenis (Persoonlijk verhaal) tussen 1940 en 1945 in Barger Compascuum Emmen, Drenthe, Nederland .


Ten tijde van de oorlog woont het echtpaar Jan ‘Geert’ Suelmann en Maria Aleida Nieters op Berkenrode 25. Dit is in die tijd het eerste huis ten zuiden van de Postweg aan de Westra’s wieke en de ouderlijke woning van Leida Nieters. Geert Suelmann is beter bekend onder zijn bijnaam ‘Rooie Geert’ genoemd naar zijn roodkleurige haardos. De woning staat op het bovenveen. Bij het huis is een turfbult opgestapeld zodanig dat het hol is en er mensen in kunnen schuilen. Drie onderduikers zitten hier. Het zijn Hendrik Bürmann, neef van de familie Suelmann en het joodse echtpaar Bennie en Resie Samson. Hendrik en zijn broer Frans Bürmann zijn officieel Duitsers. Zij moeten zich melden bij de Wehrmacht om voor de Duitser als soldaat te dienen. Na hun opleiding weten beide jongens te ontkomen en duiken onder. Franz Bürmann heeft geen vaste verblijfplaats. Hij is veel bij familie in Barger-Oosterveld of bevindt zich ergens in het veld. Hendrik daarentegen is ondergedoken bij de familie Suelmann, zoals hiervoor beschreven. Bennie Samson is rabbie en moet zich aan de Joodse tradities houden.Zo moet hij en zijn vrouw elke dag op gezette tijden in gebed. Vader Geert Suelmann wijst hen waar het oosten is. Het eten is op de bon, maar de drie onderduikers hoeven niet te verhongeren. De familie Suelmann slacht clandistien, heeft een grote tuin, kippen voor eieren, koeien voor melk en buurman bakker Kliphuis brengt het brood. Zoon Henk Kliphuis dacht weleens ‘wat moeten zij veel brood’ maar hij zei maar niets immers hij verdiende eraan. Dit vertelt hij mij later.  Moeder Suelmann fungeert als boodschapper tussen Bennie en Resie Samson (15) en hun joodse familie, ergens op zand-Drenthe. Zij fietst veel heen en weer. Na de oorlog krijgt ze een onderscheiding van de Anjerstichting. Bürmann en het echtpaar Samson zijn oplettend en brengen de familie Suelmann niet in gevaar. Twee en een half jaar houden ze zich verstopt in de bult.



Geert Suelmann komt  thuis. Hij heeft klompen bij Bernard Wilken gekocht en op de terugweg naar huis ziet hij in de verte de overvalauto staan. Op dat moment vreest hij dat de landwachten bij ‘zijn’ huis huiszoeking doen.  De landwachten zijn niet de weg naar zijn huis, linksaf ingeslagen, maar de andere kant op. Rechtsaf de Berkenrode in. 


Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Aleida "Sine" (Maria Aleida "Sine") Nieters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Suelmann Web Site, Gerard Suelmann, via https://www.myheritage.nl/person-1500005...
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Suelmann Web Site

    Familiestamboom: 535560891-1
  3. Boek; 'Land op de schop van de Doorsnee tot Krommewijk", Gerard Steenhuis
  4. Achter de Breede Sloot

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 mei 1917 lag tussen 6,4 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
    • 8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
    • 15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
    • 4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
    • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
  • De temperatuur op 26 juni 1937 lag tussen 5,3 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
    • 4 juni » Introductie van de winkelwagen door supermarkteigenaar Sylvan Goldman.
    • 8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
    • 2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
    • 14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
  • De temperatuur op 25 september 1997 lag tussen 7,7 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (93%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1997: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Ellen Wiegers (16) verovert bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Zweedse Malmö de zilveren medaille.
    • 25 mei » Muitende soldaten plegen een staatsgreep in Sierra Leone en jagen de democratisch gekozen president Ahmad Tejan Kabbah het West-Afrikaanse land uit.
    • 1 juni » Amsterdam wint de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door in de tweede wedstrijd van finale van de play-offs na strafballen te winnen van Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
    • 17 augustus » In navolging van Nigeria, Marokko en Tunesië plaatsen ook Zuid-Afrika en Kameroen zich voor het WK voetbal 1998 in Frankrijk.
    • 21 december » Het Braziliaans voetbalelftal wint de derde editie van de Confederations Cup door Tsjechië in de finale met 6-0 te verslaan.
    • 22 december » Bij het bloedbad van Acteal in Mexico komen 45 kerkgangers om het leven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1912 » János Kádár, Hongaars politicus († 1989)
  • 1913 » Alfred Bertrand, Belgisch politicus († 1986)
  • 1913 » Mathieu Smedts, Nederlands journalist († 1996)
  • 1913 » Peter Cushing, Brits acteur († 1994)
  • 1914 » Frankie Manning, Amerikaans swingdanser, dansleraar en choreograaf († 2009)
  • 1920 » Peggy Lee, Amerikaans zangeres († 2002)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nieters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nieters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nieters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nieters (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I604.php : benaderd 15 februari 2026), "Maria Aleida "Sine" (Maria Aleida "Sine") Nieters (1917-1997)".