De temperatuur op 29 oktober 1908 lag tussen 4,6 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
Trouwdag 15 februari 1930
De temperatuur op 15 februari 1930 lag tussen -0,4 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 2,6 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 2,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
2 november » Haile Selassie wordt tot keizer van Ethiopië gekroond.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
Dag van overlijden 26 november 1996
De temperatuur op 26 november 1996 lag tussen 0,5 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
3 juli » Folkert Jensma wordt benoemd tot hoofdredacteur van NRC Handelsblad als opvolger van Ben Knapen.
17 juli » Een Boeing 747 van Trans World Airlines stort neer in de Atlantische Oceaan, voor de kust van Long Island. Alle 230 inzittenden komen om het leven.
2 augustus » Voor het eerst in de geschiedenis wint de Nederlandse mannenhockeyploeg de gouden medaille bij de Olympische Spelen. In de finale wordt Spanje met 3-1 verslagen, onder meer door twee doelpunten van de afzwaaiende Floris Jan Bovelander.
1 september » In Tokyo Disneyland wordt de attractie Captain EO gesloten.
14 oktober » Atletiektrainer en oud-sprinter Achmed de Kom is door de KNAU geroyeerd als lid, omdat hij atleten verplicht bepaalde omstreden voedingsmiddelen liet kopen tijdens een trainingskamp in Italië.
31 december » De Ethiopische atleet Getaneh Tessema raakt op weg naar de Sylvestercross in Soest zwaar gewond bij een verkeersongeluk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I1005.php : benaderd 24 oktober 2026), "Maria Gesina Suelmann (1908-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.