De temperatuur op 13 november 1923 lag tussen 3,5 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië in de Sovjet-Unie tot Bisdom Vladivostok.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
Dag van overlijden 11 mei 2015
De temperatuur op 11 mei 2015 lag tussen 9,1 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (68%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
9 maart » Ivo Opstelten en Fred Teeven treden af vanwege onjuiste informatieverstrekking over de financiële afspraken met crimineel Cees H.
28 april » Vanwege de hoge temperaturen in Venezuela hoeven ambtenaren voorlopig alleen nog maar in de ochtend aan de slag. Er is niet genoeg stroom om de hele werkdag de airconditioning te laten draaien.
11 mei » Voetballer Neeskens Kebano van Royal Charleroi Sporting Club wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A en wint de Ebbenhouten Schoen.
4 juni » Een explosie in een benzinestation en de watersnood in de Ghanese hoofdstad Accra hebben aan ongeveer 150 mensen het leven gekost, aldus president John Dramani Mahama van het West-Afrikaanse land.
3 november » In de Roemeense hoofdstad Boekarest gaan duizenden mensen de straat op om het ontslag te eisen van onder meer eerste minister Victor Ponta na de dodelijke brand in een nachtclub van 30 oktober.
12 december » Tweede Kamervoorzitter Anouchka van Miltenburg stapt op vanwege de nasleep van de Teevendeal
Dag van begraven 16 mei 2015
De temperatuur op 16 mei 2015 lag tussen 4,1 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
11 mei » Voetballer Neeskens Kebano van Royal Charleroi Sporting Club wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A en wint de Ebbenhouten Schoen.
25 mei » Op de Galapagoseilanden ten westen van Ecuador komt de vulkaan Wolf tot uitbarsting.
29 augustus » Het Nederlandse hockeyteam is Europees Kampioen geworden in Londen.
3 november » In de Roemeense hoofdstad Boekarest gaan duizenden mensen de straat op om het ontslag te eisen van onder meer eerste minister Victor Ponta na de dodelijke brand in een nachtclub van 30 oktober.
25 november » Luis Manuel Díaz, een lokale leider van oppositiepartij Democratische Actie in Venezuela, wordt doodgeschoten.
29 december » Een Duitse rechtbank veroordeelt oud-burgemeester Onesphore Rwabukombe uit Rwanda tot een levenslange gevangenisstraf wegens zijn aandeel in de volkenmoord van 1994.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ton Van Es, "Stamboom van Es", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-es-stamboom/I8567.php : benaderd 25 oktober 2026), "Maria Anna Glasbergen (1923-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.