De temperatuur op 2 juli 1916 lag tussen 8,7 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
Trouwdag 8 mei 1940
De temperatuur op 8 mei 1940 lag tussen 7,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
23 april » Herman Anthony vraagt octrooi aan op de lekvrije batterij
12 mei » De Nederlandse mijnenlichter Bulgia gaat verloren bij een aanval door een Duits vliegtuig. Hierbij komen dertien opvarenden om het leven.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
3 juli » De Britse Royal Navy vernietigt een deel van de Franse vloot tijdens de aanval op Mers-el-Kébir.
1 augustus » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Albacete Balompié.
23 november » Het eerste (illegale) nummer van De Waarheid verschijnt in een oplage van 6.000 exemplaren.
Dag van overlijden 28 juni 2006
De temperatuur op 28 juni 2006 lag tussen 8,1 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 11,4 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
26 februari » Wielrenner Floyd Landis wint de eerste editie van de Ronde van Californië.
1 juni » Recordinternational Claudio Suárez speelt tegen Nederland zijn 178ste en laatste interland voor het Mexicaans voetbalelftal.
1 juli » Finland neemt het voorzitterschap van de Europese Unie over van Oostenrijk.
1 juli » Jan Blokker schrijft zijn laatste column in de Volkskrant. Hij stapt over naar NRC Handelsblad.
12 juli » Israël verklaart Hezbollah de oorlog, nadat Hezbollah twee Israëlische soldaten heeft ontvoerd.
8 oktober » De Nederlandse hockeydames worden voor de zesde maal wereldkampioen; in Madrid wordt Australië met 3-1 verslagen.
Dag van begraven 4 juli 2006
De temperatuur op 4 juli 2006 lag tussen 14,3 °C en 32,0 °C en was gemiddeld 24,8 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (78%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
30 juni » Jan Peter Balkenende biedt het ontslag aan van het kabinet-Balkenende II.
3 juli » Metro ontspoort in Valencia.
26 augustus » Start van de Ronde van Spanje, die begint met een ploegentijdrit in Málaga.
15 oktober » De eerste torenloop wordt in België gehouden in de Boerentoren te Antwerpen.
30 december » De Senopati Nusantara zinkt in Indonesië. Honderden opvarenden verdrinken.
30 december » Televisiepresentatrice Sonja Barend neemt afscheid van de Nederlandse televisie. Na ruim 40 jaar op televisie te zijn verschenen valt het doek.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ton Van Es, "Stamboom van Es", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-es-stamboom/I5477.php : benaderd 28 december 2025), "Anna "Annie" Need (1916-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.