Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Fredrik Bolhoven (± 1747-1820)

Persoonlijke gegevens Fredrik Bolhoven 


Gezin van Fredrik Bolhoven

(1) Hij is getrouwd met Trijntje Smit.

Zij zijn getrouwd op 18 april 1777 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.Bron 3

Stadsarchief Amsterdam te Amsterdam, Ondertrouwregister
Deel: 622, Periode: 1777-1778, Amsterdam, archief 5001
inventarisnummer 622, 18 april 1777, Ondertrouwregister, folio p.33

Kind(eren):

  1. Lena Bolhoven  1780-1845 


(2) Hij is getrouwd met Lucretia van der Horst.

Zij zijn getrouwd op 14 januari 1785 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.Bron 1

Ondertrouwregister, archiefnummer 5001, inventarisnummer 630, blad p.13
Gemeente: Amsterdam
Periode: 1785

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Fredrik Bolhoven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Fredrik Bolhoven

Fredrik Bolhoven
± 1747-1820

(1) 1777

Trijntje Smit
1751-1783

Lena Bolhoven
1780-1845
(2) 1785

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Overlijdensakte
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 januari 1785 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 9 februari 1820 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bolhoven

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bolhoven.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bolhoven.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bolhoven (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I3733.php : benaderd 1 januari 2026), "Fredrik Bolhoven (± 1747-1820)".