Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Zadok Werkendam (1881-1944)

Persoonlijke gegevens Zadok Werkendam 

  • Hij is geboren op 31 juli 1881 in Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.Bron 1
    Aktenummer: 7034
  • Registratie van geboorte op 1 augustus 1881.Bron 2
  • Beroepen:
    • Diamantslijper.
    • Koopman.
      Manufacturen
  • Feiten:
  • Woonachtig vanaf 31 juli 1881: Joden Houttuinen 3, Amsterdam, Noord-Holland, Nederland.
    Geboren
  • Hij is overleden op 28 januari 1944 in Auschwitz (Oświęcim), Polen, hij was toen 62 jaar oud.Bron 3
    Last Name: Werkendam
    First Name: Zadok
    Gender: Male
    Date of Birth: 31/7/1881
    Place of Birth: Amsterdam,Noordholland,The Netherlands
    Place during the War: The Netherlands
    Place of Death: Auschwitz,Camp,Poland
    Date of Death: 28-1-1944
    Status according to Source: deported to an extermination camp
    Source: In Memoriam - Nederlandse oorlogsslachtoffers, Nederlandse Oorlogsgravenstichting, `s-Gravenhage (Dutch Victims, Dutch War Victims Authority; courtesy of the Association of Yad Vashem Friends in Netherlands, Amsterdam)
    Type of material: List of murdered Jews from the Netherlands
    Item ID: 4308971

    Aktenummer: 526
  • Registratie van overlijden op 6 december 1951.Bron 4
  • Een kind van Mozes Isaac Werkendam en Duifje Turfkruijer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 mei 2024.

Gezin van Zadok Werkendam

Hij is getrouwd met Esther (Hetty) Buijs.

Zij zijn getrouwd op 20 november 1901 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 20 jaar oud.Bron 1

Aktenummer: 3906

Kind(eren):

  1. Henriette Werkendam  1911-1954
  2. Max Werkendam  1917-1945


Notities over Zadok Werkendam

Zadok Werkendam is op 25-01-1944 getransporteerd van Kamp Westerbork naar Auschwitz.


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Zadok Werkendam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Zadok Werkendam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Zadok Werkendam


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. (Niet openbaar)
    3. yadvashem.org
    4. Overlijdensakte

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 juli 1881 lag rond de 19,0 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
      • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
      • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
      • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
      • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
      • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • De temperatuur op 20 november 1901 lag tussen 8,4 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
      • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
      • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
      • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
      • 6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
      • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
    • De temperatuur op 28 januari 1944 lag tussen 8,1 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 3 juni » Het Franse Comité van Nationale Bevrijding zal zich voortaan als 'Voorlopige Regering van de Franse Republiek' beschouwen.
      • 29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
      • 23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
      • 28 augustus » Marseille en Toulon worden bij Operatie Dragoon bevrijd door de geallieerden.
      • 7 oktober » De eerste en enige gewapende opstand in het concentratiekamp Auschwitz door het Sonderkommando. Deze gebeurtenissen zijn verfilmd in de film The Grey Zone.
      • 3 december » In Griekenland breekt meteen na de bevrijding een burgeroorlog uit tussen communisten en koningsgezinden. Deze duurt tot 1949.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Werkendam


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I1801.php : benaderd 30 december 2025), "Zadok Werkendam (1881-1944)".