Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Johanna Maria de Jong (1846-1924)

Persoonlijke gegevens Johanna Maria de Jong 


Gezin van Johanna Maria de Jong

Zij is getrouwd met Hendrik Devilee.

Zij zijn getrouwd op 15 november 1871 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1

Erfgoed Leiden en omstreken
BS Huwelijk, Leiden, 15 november 1871
Collectie Archief van de ambtenaar van de burgerlijke stand, 1816-1928
Deel: 4862, Periode: 1871
Boek Huwelijken 1871. Origineel.
Aktenummer: 340

Kind(eren):

  1. Maria Devilee  1869-1907
  2. Hendrik Devilee  1873-1873
  3. Hendrik Devilee  1874-1875
  4. Hendrik Devilee  1876-1876
  5. Hendrik Devilee  1877-1877

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Maria de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Maria de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Maria de Jong

Johanna Maria de Jong
1846-1924

1871
Maria Devilee
1869-1907

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Overlijdensakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 september 1846 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Centraal-Afrika.
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 16 juni » Kardinaal Giovanni Maria Mastai Ferretti wordt gekozen tot Paus Pius IX.
    • 10 oktober » William Lassell ontdekt de grootste maan van Neptunus, die Triton wordt genoemd.
    • 31 oktober » Goedkeuring van de bouw van de spoorlijn Oravița - Baziaș
    • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
  • De temperatuur op 15 november 1871 lag rond de 4,2 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 29 februari 1924 lag tussen -7,5 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -1,7 °C. Er was 6,7 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
    • 6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
    • 6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
    • 9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
    • 30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
    • 20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I1007.php : benaderd 6 oktober 2026), "Johanna Maria de Jong (1846-1924)".