Stamboom Van Dijk » Franciscus Engelbertus Becx (1844-1923)

Persoonlijke gegevens Franciscus Engelbertus Becx 

Bron 1

Gezin van Franciscus Engelbertus Becx


Notities over Franciscus Engelbertus Becx

Ridder in de Orde van St.Sylvester
Hij was het derde kind van Odulphus Becx en Antonia Manni die op 23 oktober 1834 in Tilburg gehuwd waren. Frans kwam op 21 maart 1844 ter wereld. Hij is op zondag 1 december samen met onder meer Willem Baeten naar Rome vertrokken. Zijn zoeaventijd loopt van 7 december 1867 tot 9 juni 1870 (lgnr. 6208). Dit zou erop wijzen dat hij voor een half jaar heeft bijgetekend, aangezien twee jaar de normale periode was. Hij ontving de Bene Merentimedaille. Terug uit Rome huwt hij op 12 januari 1872 in Tilburg met Anna Willems. Het echtpaar kreeg in Tilburg twaalf kinderen, waarvan er vijf de leeftijd van één jaar niet bereikten. Becx was bakker en op latere leeftijd ook klerk. Hij woonde omstreeks 1880 op de Nieuwendijk M 138.

Frans Becx heeft een centrale rol gespeeld bij de oprichting van de Tilburgse zoeavenbroederschap in 1871. Zijn advertentie in het Weekblad van Tilburg van 11 juni 1871 kan als de aanzet tot de vereniging worden beschouwd. Becx nodigde daarin alle zoeaven uit Tilburg en omgeving uit om zich bij hem te verzamelen en gezamenlijk het Jubelfeest van de Paus - Pius IX was op 16 juni 25 jaar paus - bij te gaan wonen. Rondom deze gebeurtenis is Fidei et Virtuti ontstaan. Hij was daar de eerste voorzitter van. In 1879 staat hij nog als voorzitter in het adresboek van Tilburg vermeld; daarna wordt dat Piet Scheefhals. Samen met hem kreeg hij bij het 25-jarig bestaan van Fidei et Virtuti de onderscheiding Ridder in de Sylvesterorde.

Hij was aanwezig op de Mentanaherdenking van 1892 in Utrecht. Ook op latere leeftijd verscheen hij regelmatig in zoeavenuniform bij katholieke feesten of gebeurtenissen. Hij is misschien wel als de meest echte Tilburgse zoeaaf te beschouwen, omdat hij zijn hele leven in deze stad heeft doorgebracht en steeds openlijk voor de beginselen van de zoeaven uitkwam. Zijn overlijden op 21 april 1923 is uitgebreid in de krant beschreven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Engelbertus Becx?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Engelbertus Becx

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Engelbertus Becx

Odulphus Becx
1803-1883
Antonia Manni
1807-1887

Franciscus Engelbertus Becx
1844-1923


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. van Dongen, Andy van Dongen, Franciscus Engelbertus Becx, 8 april 2012
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: van Dongen
    Stamboom: Dongen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 maart 1844 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: veel sneeuw half bewolkt hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
    • 27 juni » Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
  • De temperatuur op 21 april 1923 lag tussen 3,5 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
    • 14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
    • 21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
    • 1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
    • 24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
    • 9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Becx

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Becx.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Becx.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Becx (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Dijk is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R32974.php : benaderd 12 februari 2026), "Franciscus Engelbertus Becx (1844-1923)".