5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
Trouwdag 28 april 1920
De temperatuur op 28 april 1920 lag tussen 2,8 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 4,1 mm neerslag. Er was 8,8 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
26 augustus » Het 19e amendement op de Amerikaanse grondwet wordt van kracht en geeft vrouwen stemrecht.
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
Dag van overlijden 26 februari 1994
De temperatuur op 26 februari 1994 lag tussen 1,6 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (20%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
30 januari » Péter Lékó wordt de jongste schaakgrootmeester.
3 februari » België - De staatshervorming is eindelijk rond. Zij begon in 1970 met de vastlegging van de taalgrens.
18 juni » Alexander Popov, regerend olympisch kampioen uit Rusland, scherpt in Monte Carlo het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 48,21. Het oude record (48,42) stond sinds 10 augustus 1988 op naam van de Amerikaanse zwemmer Matt Biondi.
12 juli » Het Constitutionele Hof van de Midden-Afrikaanse staat Burundi verlengt de ambtstermijn van interim-president Sylvestre Ntibantunganya met drie maanden.
20 december » De Amerikaanse oud-president Jimmy Carter brengt een akkoord tot stand over een staakt-het-vuren in Bosnië-Herzegovina tussen het regeringsleger en de Bosnische Serviërs.
30 december » De leider van de populistische Vrijheidspartij in Oostenrijk (FPÖ), Jörg Haider, kondigt plannen aan voor de vorming van een volksbeweging, die de macht van de twee grote partijen, de socialisten en de Oostenrijkse Volkspartij, moet breken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R32590.php : benaderd 19 oktober 2026), "Adriana Cornelis Maria van Ginneken (1896-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.