De temperatuur op 31 oktober 1888 lag rond de 12,5 °C. De winddruk was 21 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
Trouwdag 22 oktober 1909
De temperatuur op 22 oktober 1909 lag tussen 5,9 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,8 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
Dag van overlijden 28 december 1967
De temperatuur op 28 december 1967 lag tussen 4,0 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 10,0 mm neerslag gedurende 8,0 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (19%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
6 mei » Paus Paulus VI ontvangt de Italiaanse actrices Claudia Cardinale en Antonella Lualdi in audiëntie. Beide dames zijn gekleed in minirok, wat nooit eerder was vertoond in het Vaticaan.
22 mei » Het warenhuis Innovation in het centrum van Brussel brandt volledig uit. Het is de meest rampzalige brand in de Belgische geschiedenis met 323 doden en vermisten en 150 gewonden.
30 mei » Vlak bij de Mexicaanse industriestad Monterrey wordt het Estadio Universitario officieel geopend.
29 juni » De Nederlander Willem Cobben treedt af als bisschop van Helsinki (Finland) en wordt opgevolgd door zijn coadjutor en landgenoot Paul Verschuren.
24 juli » De Franse president Charles de Gaulle haalt zich de woede van Canada op de hals door zijn steun te betuigen aan de onafhankelijkheidswens van Quebec, de Franstalige provincie van Canada.
2 augustus » Lunar Orbiter 5 wordt gelanceerd. Hij komt in zijn baan om de maan op 4 augustus.
Dag van begraven 2 januari 1968
De temperatuur op 2 januari 1968 lag tussen -3,5 °C en 2,2 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R2762.php : benaderd 7 oktober 2026), "Petrus Franciscus Mols (1888-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.