1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Trouwdag 23 oktober 1911
De temperatuur op 23 oktober 1911 lag tussen 9,7 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 10,6 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
Dag van overlijden 11 oktober 1950
De temperatuur op 11 oktober 1950 lag tussen 6,4 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 7,6 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R25268.php : benaderd 20 oktober 2026), "Maria Catharina Lucia van Dun (1888-1950)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.